I Niedziela Adwentu

 1. W dniu dzisiejszym wypada początek nowego roku liturgicznego - I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy radosny czas naszego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a jednoczenie przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, czyli pamiątki I przyjścia Chrystusa na świat.
 2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny
Poniedziałki

Środy

Piątki

6:45 Wtorki

Czwartki

Soboty

18:00

Dzieci w czasie rorat będą otrzymywać specjalną wyklejankę. Na koniec Rorat, kto zbierze najwięcej, będzie nagrodzony

 1. Dzisiaj o godzinie16:45 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Również na Mszy św. o godz. 18:00 gościć będziemy kwartet muzyczny „Cantus Antiguus”, który uświetni Eucharystię i po niej da koncert kościelnej i świeckiej muzyki renesansowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu, jako wprowadzenie w atmosferę adwentowej zadumy.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • Jutro (poniedziałek) święto św. Andrzeja Ap.
  • I czwartek miesiąca - po Mszy Św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.
   O godz. 19:00 w sali pod kancelarią odbędzie się spotkanie porekolekcyjne Odnowy w Duchu Świętym pod tytułem "Godzina świadectwa". Spotkanie w pełnym rygorze sanitarnym. Zapraszamy.
  • I piątek miesiąca - wspomnienie św. Barbary - spowiedź rano w godz. 6:45-7:30 i popołudniu w godz. 16:30-18:30; o godz. 19.00 w kościele konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka i dla kandydatów na rodziców chrzestnych oraz samych chrzestnych.
  • I sobota miesiąca - Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny odbędzie się po Mszy Św. o godz. 18.00 i będzie trwało do godz. 20.00
  • I niedziela miesiąca - po Mszy Św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość w ciszy, w samotności adoracji do godz. 17:45
 4. W okresie adwentu planujemy zorganizować rekolekcje w dn. 17,18, 19 grudnia br. (czwartek, piątek, sobota) przed IV niedzielą adwentu. Poprowadzi je ksiądz z Litwy z miejscowości Turmonty, którą wspieramy paczkami żywnościowymi: szczególnie dzieci otrzymują wyprawki szkolne czy prezenty od św. Mikołaja
 5. Przypominamy, że we wtorki i czwartki działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oferująca wózki inwalidzkie, chodziki, łóżka z elektryczną regulacją, materace przeciwodleżynowe oraz koncentratory tlenu - przydatne zwłaszcza teraz w dobie koronawirusa. 16 szt. koncentratorów wypożyczamy bez odpłatności dla mieszkańców Legionowa chorych na COVID lub po przebytej chorobie.
 6. Również we wtorki i czwartki wydawana jest żywność. Z pomocy żywnościowej korzysta blisko 60 osób/rodzin każdego dnia i ok. 550 rodzin miesięcznie z Legionowa i okolic. Wypożyczalnia i punkt wydawania żywności to efekt wspólnej pracy parafii i Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS
 7. Dziękujemy za pełne poświęcenie w czasie prac porządkowych na naszym terenie kościelnym
 8. Przed kościołem możemy można nabyć opłatki i świece „Caritas” na stół wigilijny.