I niedziela adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent. Ten czas ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia Chrystusa na świat na końcu czasów. W adwencie zapraszamy na Msze święte roratnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 06.50, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. Na te szczególne Msze święte zabierzmy ze sobą lampiony. Dziękujemy osobom niepełnosprawnym i ich wychowawcom z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity za zrobienie dekoracji adwentowej.
2. Jeszcze dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45, a o godz. 17.00 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
3. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w kościele spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
4. Jutro w godz. 18.00 – 20.00 będzie przyjmował bezpłatnie psycholog w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
5. Również jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 kolejne spotkanie z cyklu „Oto cała ja” u Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Sowińskiego 17. Zaproszenie skierowane jest do dziewczyn i kobiet w wieku 14-30 lat. W planie świadectwo i „Spotkanie sam na sam z Nim”, czyli adoracja. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.
6. W środę będziemy oddawać cześć św. Mikołajowi, którego wszyscy lubimy i kochamy. To wtedy dostajemy od niego prezenty. Może do nas przyjdzie św. Mikołaj i to już z samego rana.
7. W czwartek zostały poświęcone opłatki, a już od tej niedzieli przedstawiciele parafii będą je roznosić po naszych domach. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie, a nawet ugoszczenie.
8. Również przed kościołem możemy od dzisiaj zakupić świece na stół wigilijny.
9. 8 grudnia, w piątek, obchodzimy w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniami Maryi z 8 grudnia 1947 roku. Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Zapraszamy zatem na godz. 12.00 na wspólną Eucharystię, a później wspólne modlitwy.
10. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w czwartek, piątek i sobotę (14, 15, 16 grudnia) przed III niedzielą adwentu. Nauki rekolekcyjne przez wszystkie dni rekolekcji będą głoszone o godz. 09.00, 16.30 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.45. Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Grzegorz Kaczorowski – dyrektor Ośrodka Caritas w Popowie.
11. W czwartek I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
12. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkanie: o godz. 10.25 katecheza dla dzieci komunijnych.
13. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 09.00, 11.00 i 12.30 seniorzy z Klubu Seniora AMICUS zapraszają nas na kiermasz. Będziemy mogli nie tylko zobaczyć wytwór ich twórczości, ale również zakupić stroiki, ozdoby choinkowe, pierniki, ikony i inne przedmioty na prezenty świąteczne.
14. W dalszym ciągu zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na wyjazd do naszego seminarium w dniu 10 grudnia na sztukę wystawianą przez kleryków III roku. Będzie to niebywała okazja uczestniczyć w sztuce oraz zwiedzić seminarium.
15. W dniach 16-17 grudnia w Urzędzie Miasta będą przeprowadzone bezpłatne przesiewowe badania zaburzeń statyki i postaw ciała u dzieci w wieku od 5 do 15 roku życia. Więcej informacji na plakacie.
16. W piątek i w sobotę w Biedronce i Kauflandzie na Piaskach była przeprowadzona zbiórka żywności z myślą o biedniejszych mieszkańcach naszego miasta. Dziękujemy wolontariuszom, młodzieży, osobom niepełnosprawnym, seniorom i przedstawicielom grup parafialnych za włączenie się w akcję i zbieranie żywności. Dziękujemy tym, którzy robiąc zakupy potrafili przekazać je na ten cel. Jakże były wzruszające momenty, kiedy ktoś cały wózek z zakupami potrafił przekazać wolontariuszom. . Były i takie chwile, kiedy starsza osoba podeszła do wolontariusza i przepraszała, że nic nie kupiła bo nie miała za dużo pieniędzy, ale przekazała 5 zł. To taki wdowi grosz. Dziękujemy Wam wszystkim. W czasie rekolekcji adwentowych dary te będą przekazane osobom potrzebującym.
17. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Kościół na Wschodzie, a więc w głębi Rosji, Kazachstanie, Białorusi czy Ukrainie.
18. Wiele osób pyta jak mogą włączyć się w życie parafii jako wolontariusze? Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki – karty zgłoszeniowe na wolontariusza. Proszę o wypełnienie ich jeśli chcemy włączyć się w wolontariat i wrzucić je do skarbony za ławkami do świąt Bożego Narodzenia. Z góry dziękujemy.