33 Niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym, tak jak ogłaszaliśmy, do puszek będą zbierane ofiary na rzecz pomocy osób, które z różnych krajów przedostają się na teren naszej ojczyzny. Tych osób nie możemy pozostawić w potrzebie. Ofiary będą przeznaczone na rzecz Caritas Polska, która uczestniczy w dziele niesienia pomocy także i tym osobom. Również te ofiary będą przeznaczone na rzecz kościoła prześladowanego.
2. W dniu dzisiejszym o godz. 10.25 w kościele odbędzie się spotkanie – katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej, a o godz. 16.00 katecheza dla młodzieży klas VIII przed sakramentem bierzmowania. Powyższe spotkania odbędą się w kościele.
4. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii księży Kombonianów, którzy często pomagają nam w pracy duszpasterskiej a za tydzień będą głosić kazania i przed kościołem będą rozprowadzać kalendarze na 2022 rok. Ofiary będą przeznaczone na dzieła misyjne zgromadzenia.
5. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończyć będzie rok liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 12.30 nastąpi nabożeństwo adoracyjne związane z uroczystością.
6. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. Wypełnione ankiety po wypełnieniu należy dostarczyć do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Loretańskie Centrum Rodziny DOMUS SANCTA zaprasza do Loretto na rekolekcje „Różaniec ostoją cnót: wiary, nadziei i miłości” dla Kół Żywego Różańca w dniach 16-18 listopada. W programie konferencje, modlitwa, wymiana doświadczeń, możliwość rozmowy. Rekolekcje poprowadzi ks. Mariusz Sobek, moderator Żywego Różańca w diecezji opolskiej.
8. Loretańskie Centrum Rodziny DOMUS SANCTA zaprasza także wszystkich w dniach 19-21 listopada na rekolekcje o Eucharystii „Idę na Mszę świętą” podczas których można poznać warunki godnego i owocnego uczestnictwa we Mszy świętej. W programie Eucharystia, konferencje, adoracja, możliwość spowiedzi i rozmowy indywidualnej. Rekolekcje poprowadzą ojcowie sercanie i siostry loretanki. Zgłoszenia na maila centrum@loretto.pl lub tel. 29/741 1787.
9. Dziękujemy tym osobom, które przez modlitwę, post, ofiarę i pracę przyczyniają się do ubogacenia naszej parafii. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe przy kościele. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy co tydzień poświęcają swój czas i siły dla estetyki naszego terenu.
10. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace związane z montażem fotowoltaiki na dachach garażowo-magazynowych oraz Centrum Pomocy Rodzinie. Pomoże ta inwestycja zmniejszyć koszty za energię oraz będzie proekologiczna. Dziękujemy firmie Dorian ze realizację inwestycji. Prowadzone są również inne inwestycje, które będą skierowane dla dobra seniorów i osób niepełnosprawnych i poprawią ich sprawność.
11. Jak co niedziela zapraszamy do naszej kawiarenki prowadzonej przez rodziców bielanek, scholi i ministrantów.