28 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XX Dzień Papieski. Przed kościołem możemy do koszyków złożyć ofiary na stypendia naukowe dla utalentowanej a biedniejszej młodzieży.
 2. W związku ze zwiększoną zachorowalnością na koronawirusa zachęcamy do wzajemnego szacunku i budowania poczucia bezpieczeństwa w naszej świątyni poprzez noszenie masek i zachowywanie innych przepisów epidemiologicznych. Coraz więcej osób przyjmuje Komunię Św. na rękę. Komunia w ten sposób będzie udzielana na samym początku po prawej stronie ołtarza.
 3. W dniu 21.10.2020 (środa) od godz 8:00 w przychodni lekarskiej „LEGIO-MED”, (ul. Husarksa 14) w Legionowie, odbędą się badania usg doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, usg nerek,usg płuc, usg stawów, usg piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55zł. Rejestracja wyłącznie telefoniczna.
 4. Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez w Legionowie ul. Strużańska 2B zaprasza na warsztaty dla rodziców metodą dialogu motywującego. Zajęcia odbędą się w dniach 16 i 17 października 2020r. Koszt: udziału to 150/os. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 509-432-492 lub fundacja@pasjażycia.org Warsztaty skierowane są dla rodziców zmagających się na problemami wychowawczymi w celu poprawy komunikacji z dziećmi oraz zrozumienia ich w sposób nieeskalujący konfliktów.
 5. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza do udziału w zbiórce elektrośmieci. Akcja trwa do 31 grudnia 2020 r. Wszelkie informacje znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie.
 6. Starosta Legionowski zaprasza mieszkańców powiatu legionowskiego do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych raka piersi, gruczołu krokowego oraz jelita grubego. Szczegóły dotyczące badań znajdują się na plakatach i ulotkach oraz na stronie powiat-legionowski.pl
 7. W dniu dzisiejszym ministranci przed kościołem rozdają kartki na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
 8. Jutro o godz. 19:00 w kościele spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców kl. III przed  I Komunią Św.
 9. Za tydzień w Niedzielę o godz. 16:00 w kościele spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, która w tym roku rozpoczęła swoje przygotowanie.
 10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10:25 katecheza dla dzieci kl. IV SP przed rocznicą I Komunii Św.
 11. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne Kościoła
 12. Ministrantów i lektorów studiujących i pracujących zapraszamy na spotkanie za tydzień o godz. 19
 13. We wtorek 13 października kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00, a następnie na różaniec fatimski, który zastąpi nabożeństwo październikowe. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna
 14. Również 13 października o 7:30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji przedsiębiorstw, właścicieli, pracowników i kontrahentów działających na naszym legionowskim rynku.
 15. W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o naszych wychowawcach i katechetach wypraszając im Boże błogosławieństwo