28 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj jak słyszeliśmy obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem zbierane są ofiary na stypendia dla utalentowanej a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci z klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej, a o godz. 19.00 w salce pod zakrystią kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
3. Jutro, w poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą, różaniec i spotkanie formacyjne rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej.
4. W środę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta a następnie procesja fatimska połączona z różańcem fatimskim. Przed Mszą świętą pod ołtarzem możemy złożyć intencje, które będziemy omadlać w czasie nabożeństwa.
5. W piątek na terenie kościelnym odbędzie się Spartakiada dla osób niepełnosprawnych. Będzie wiele konkurencji, będą medale, dyplomy, upominki i poczęstunek. Zapraszamy na godz. 10.00. Zakończymy o godz. 14.15.
6. W sobotę o godz. 10.30 w kościele spotkanie dla młodzieży przed uroczystością sakramentu bierzmowania, która odbędzie się 25 października (poniedziałek) o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież która przez ostatni rok uczestniczyła w przygotowaniu. W czasie spotkania będzie czas na zaliczenie z pytań. Proszę zabrać ze sobą długopisy.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej, a o godz. 16.00 w salce pod zakrystią katecheza dla młodzieży klas VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
8. Już od tej niedzieli przed kościołem rozdawane są kartki na wypominki roczne, na oktawę i jednorazowe. Również w przyszłą niedzielę będziemy mogli taką kartkę pobrać. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.
9. Zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę, herbatę, ciasto i inne słodkości. Kawiarenka prowadzona jest przez rodziców ministrantów, scholi i bielanek.
10. W tym tygodniu w czwartek obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych wychowawcach i nauczycielach polecając ich miłości Boga i Matki Najświętszej.
11. Informujemy, że parafia Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej 28, organizuje już po raz piąty Nocną Drogę Różańcową, która rozpocznie się 15 października o godz. 22.00 Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Romualda w kościele św. Józefa Oblubieńca w Legionowie. Uczestnicy przejdą w modlitwie różańcowej z parafii św. Józefa Oblubieńca w Legionowie trasą do Kaplicy Prymasowskiej na Choszczówce, następnie do kościoła św. Jakuba przy ul. Mehoffera i zakończą Drogę o godz. 7.00 rano w kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej.
12. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna zaprasza 17 października w godz. 15.00-18.00 na koncert „Nie lękajcie się” na pamiątkę Dnia Papieskiego oraz międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Domu Weselnym Eden w Suchocinie. Organizatorzy zapraszają osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziny i opiekunów na koncert, poczęstunek i niespodzianki. Wstęp wolny.
13. Dziękujemy za sobotnie pełne poświęcenia prace porządkowe na naszym terenie kościelnym.