27 Niedziela zwykła

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 17.15 czyli do momentu nabożeństwa różańcowego.
2. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Osoby planujące w najbliższym czasie sakrament małżeństwa zapraszamy do skorzystania z nauk przygotowujących do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny.
3. Również dzisiaj o godz. 16.00 w salce pod zakrystią kolejne spotkanie dla młodzieży klas VIII szkoły podstawowej przed sakramentem bierzmowania.
4. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
- dzieci w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16.30
- dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 17.15
5. Za tydzień przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Tradycyjnie tego dnia przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla utalentowanej a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 w kościele katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
7. W sobotę, 9 października o godz. 10.00, 6 ministrantów z naszej parafii otrzyma z rąk Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego promocję lektorską w katedrze warszawsko praskiej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie dziękując Panu Bogu za dar 6 nowych lektorów.
8. Zaprzyjaźnienie z naszą parafią Ojcowie Kombonianie w przyszłą niedzielę organizują Piknik misyjny w godz. 11.00-17.00. W programie m.in.: przymierzanie strojów z odległych krajów, nauka gry na bębnach afrykańskich i wiele jeszcze innych atrakcji. Piknik odbędzie się w Warszawie przy ul. Łącznej 14, zaraz za Jabłonną jedzie się w kierunku Centrum Warszawy.
9. Na tablicy ogłoszeń jest wiele plakatów dotyczących różnych wydarzeń, propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.
10. Od dzisiaj rusza nasza kawiarenka parafialna prowadzona przez rodziców scholi, ministrantów i bielanek. W kawiarence czekają na nas: gofry, kawa, herbata, popcorn, ciasto, lody. Serdecznie zapraszamy.
11. W tym tygodniu obchodzić będziemy w kościele:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej
- w czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
12. W piątek 15 października o godz. 10.00 na terenie naszego boiska sportowego rozpocznie się Mazowiecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Na start”, zorganizowana przez Legionowskie Stowarzyszenie „Amicus” oraz parafię Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Serdecznie zapraszamy do udziału w sportowych emocjach.
13. W poniedziałek w godz. 18.00-20.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.
14. Przypominamy, że w miesiącu październiku kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do środy w godz. 18.30 - 19.15 a w sobotę w godz. 09.00 – 10.00.
15. Dziękujemy serdecznie osobom, które w piętek i w sobotę poświęciły swój czas, chęci a nade wszystko swoją ciężką pracę dbałości o nasz teren przykościelny.