26 Niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na Mszę świętą oraz przystępujących do Komunii świętej. Prosimy o powolne wychodzenie ze świątyni, aby ministranci mogli wszystkich policzyć.
2. Przypominamy, że od 1 października ulegają zmianie godziny Mszy świętych. W dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 i 18.00, a wieczorne Msze święte niedzielne będą sprawowane o godz. 18.00.
3. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dla dorosłych różaniec w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00 (ok. 18.30), a w niedziele o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.
4. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
- I piątek miesiąca – spowiedź od 16.30 do 19.00
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej
5. W piątek po różańcu ok. godz. 19.00 konferencja przedchrzcielna. W konferencji biorą udział rodzice dzieci, które w naszej parafii będą ochrzczone, bądź będą prosić o chrzest w innej parafii oraz kandydaci na chrzestnych i sami chrzestni.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w salce pod zakrystią nowa edycja kursu przedmałżeńskiego.
7. Do końca września czekamy na złożenie deklaracji do I Komunii świętej, Komunii świętej rocznicowej i sakramentu bierzmowania.
8. Za tydzień o godz. 16.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla młodzieży klas VIII szkoły podstawowej, która w tym roku rozpoczyna swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
9. W tym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia i święta:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
- we wtorek – wspomnienie św. Wacława męczennika
- w środę rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej naszej diecezji
- w czwartek – wspomnienie św. Hieronima
- w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- w sobotę – świętych Aniołów Stróżów
10. Dziękujemy Wspólnocie dla Intronizacji Pana Jezusa za przeprowadzenie całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu z wtorku na środę oraz tym, którzy wzięli w niej udział.
11. W sobotę o godz. 5.30 wyrusza autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Powrót ok. godz. 21.00. Są ostatnie wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.
12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Dom Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Ostrówku – ambasadorki Bożego Miłosierdzia.
13. Dziękujemy osobom dobrej woli za pracę , siłę, chęci i modlitwę ofiarowaną na rzecz dbałości o nasz teren kościelny. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe.
14. Przypominamy, że od zeszłej niedzieli rozpoczęliśmy wydawanie naszej gazetki parafialnej, którą możemy odebrać wychodząc z kościoła. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym możemy wydawać kolejne numery.
15. Jeszcze dzisiaj w Fundacji Pasja Życia obok przychodni wojskowej o godz. 17.30 odbędzie się koncert Legionowskiej Orkiestry Barokowej pod kierunkiem Michała Junga prezentującej muzykę filmową.
16. Na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wszyscy mieszkańcy Polski na mocy ustawy są zobowiązani do udziału w tym badaniu. Spis trwa jeszcze tylko do końca września. Główny Urząd Statystyczny prosi o niezwłoczne wypełnienie obowiązku spisowego. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej spis.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 279 99 99.