17 Niedziela Zwykła

 1. 1. W dniu dzisiejszym w związku z dniem Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia samochodów. Święcenie odbywać się będzie na górnym parkingu oraz w alejce prowadzącej do tego parkingu z ul. Długiej od strony ul. Zegrzyńskiej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. 2. Jutro obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie Św. Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia szczególnie pamiętajmy o naszych seniorach, babciach i dziadkach.
 3. 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Władze Miasta Legionowo zapraszają nas do wzięcia udziału w uroczystych obchodach tego wydarzenia:
 • ~ od godziny 9:00 składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej oraz na grobach żołnierzy AK.
 • ~ 17:00 uroczystości pod Pomnikiem Polski Walczącej przy Rondzie AK
 • ~ 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca N.M.P. przy ul. Piłsudskiego 5
 • Wydarzenia towarzyszące:
 • ~ 13:30 Gra Miejska "Godzina W" - Muzeum Historyczne ul. Mickiewicza 23
 • Szczegółowy program na stronie www.legionowo.pl
 1. 4. Również w przyszłą niedzielę Fundacja Pasja Życia im s. Józefy Menendez zaprasza o "Godzinie W" tj. o 17:00 na koncert z okazji 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pt; "Śpiewnik Powstania Warszawskiego". W programie piosenki Powstania Warszawskiego oraz współczesne utwory patriotyczne. Wystąpią soliści Polskiej Opery Królewskiej i innych scen muzycznych. Koncert odbędzie się przed budynkiem Fundacji przy ul. Strużańskiej 2B.
 2. 5. W przyszłą niedzielę grupa 47 dzieci wyjeżdża na tygodniowy wypoczynek na Suwalszczyznę. O godzinie 7:30 Msza Święta następnie pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Sumowa zwiedzając po drodze Świętą Lipkę oraz Wilczy Szaniec. Życzymy im bezpiecznego i owocnego wypoczynku pod opieką M.B. Fatimskiej.
 3. 6. W piątek o godzinie 19:00 odprawiona zostanie Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach.