08.12.2019 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1.  Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - o 10.25 dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św.,

  - o 16.45 dla młodzieży klas VIII SP przed sakramentem Bierzmowania,

  - o 17.30 dla wolontariuszy, osób chętnych do zbierania żywności w piątek, sobotę i w niedzielę w legionowskich marketach.

 2.  W Adwencie zachęcamy do uczestniczenia w Roratach: w poniedziałki, środy i piątki o 6.45 rano, a we wtorki, czwartki i soboty o 18.00.

 3.  Jeszcze dzisiaj z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Godzinę Łaski między 12 a 13. O godz. 12.00 będziemy modlić się modlitwą różańcową, a o godz. 12.30 rozpocznie się Msza święta.

 4.  W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV przed Komunią świętą rocznicową.

 5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców.

 6.  Jutro o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno - informacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej.

 7.  Przed kościołem są do kupienia świece na stół wigilijny oraz opłatki.

 8.  Dnia 18 grudnia (środa) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej "Legio - Med" przy ul. Husarskiej 14 w Legionowie oraz w tym samym dniu od godz. 13.00 w Przychodni Lekarskiej "Medica Perfect" przy ul. Zwycięstwa 2 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie w gablocie.

 9.  W ubiegłym tygodniu 177 paczek świątecznych zostało zawiezionych do polskich dzieci z biedniejszych rodzin na Wileńszczyźnie. Dzieci i rodzice składają ogromne podziękowanie tym, którzy przyczynili się do ufundowania paczek od św. Mikołaja. Pod ołtarzem są czekoladki i koperty z podziękowaniami dla tych, którzy uczestniczyli w robieniu paczek. Relację z przekazania paczek możemy zobaczyć w TVP Wilno. Klikając w internecie "Prezenty dla uczniów Gimnazjum na Litwie" zobaczymy krótki reportaż o tym wydarzeniu. Również podziękowania są zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

 10.  W piątek, sobotę i niedzielę w Kauflandzie i Biedronce na Piaskach wolontariusze i osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz młodzież będą zbierać żywność o przedłużonym terminie przydatności: mąkę, cukier, olej, makarony, puszki mięsne i rybne, słodycze, herbatę, kawę i inne z myślą o uboższej części naszego miasta, jak również Wileńszczyzny. robiąc tam zakupy kupmy trochę więcej tych produktów i za kasami przekażmy je wolontariuszom. Jeszcze przed świętami paczki żywnościowe dotrą do zainteresowanych.

 11.  Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii od 19 do 21 grudnia (czwartek, piątek, sobota).

 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.