Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dniu wczorajszym grupa ponad 110 dzieci przystąpiła do I Komunii świętej. Dzieciom życzymy otwartości na Boże dary i trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem eucharystycznym. Do czwartku włącznie dzieci będą uczestniczyć w ramach białego tygodnia w dodatkowych Mszach świętych o godz. 17.00.
2. Również wczoraj obchodziliśmy 30 rocznicę święceń kapłańskich naszego Księdza Proboszcza – Księdza Prałata Tomasza Chciałowskiego. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy dziękować Panu Bogu za dar sakramentu kapłaństwa a na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy mogli wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia naszemu Pasterzowi i Gospodarzowi poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty. Modlimy się o potrzebne łaski i nowe siły, o dar zdrowia, o kolejne lata opieki nad naszą parafią i naszą wspólnotą oraz o błogosławieństwo na realizację wszelkich dzieł związanych z naszą parafią .
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania a o godz. 20.00 kolejne spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
4. W dniu wczorajszym nasze miasto oficjalnie otrzymało patrona w osobie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Chcąc przedłużyć radość z tego faktu i spotkać się z błogosławionym Kardynałem Wyszyńskim w sposób duchowy, będziemy gościć relikwie błogosławionego przez całą dobę z wtorku na środę.
Plan adoracji relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (wtorek-środa):
WTOREK
- powitanie relikwii przed Mszą świętą o godz. 19.00
- godz. 19.00 Msza święta wprowadzająca
- po Mszy świętej prywatna adoracja do godz. 21.00
- godz. 21.00 Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa
- godz. 22.00 zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia
ŚRODA
- godz. 08.00 rozpoczęcie adoracji
- godz. 09.00 Msza święta
- po Mszy świętej prywatna adoracja do godz. 12.00
- godz. 12.00 Anioł Pański i modlitwa różańcowa
- godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
- godz. 17.00 Msza święta dzieci komunijnych
- godz. 18.00 Msza święta kończąca nawiedzenie relikwii i przekazanie do kaplicy Pasja Życia
5. W tym tygodniu przypada :
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 22.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30
- I sobota miesiąca – różaniec o godz. 18.30 a Msza święta o godz. 19.00 rozpocznie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 18.30
6. Od środy rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w niedziele i święta o godz. 18.30 a w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 19.00.
7. W sobotę wszystkie nasze wspólnoty parafialne zapraszają na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek po Mszy świętej o godz. 19.00. Podczas czuwania wspólna modlitwa, różaniec z rozważaniami pierwszosobotnimi, droga światła na którą należy zabrać zabezpieczone świece lub lampiony. Nasze czuwanie zakończymy ok godz. 22.30. Szczegóły w gablocie.
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, że każdy katolik w czasie wielkanocnym powinien przystąpić do Komunii świętej, a bramą wiodącą do Eucharystii jest sakrament pokuty. Potraktujmy to wezwanie w sposób odpowiedzialny.
9. Przyszła niedziela to 15 Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzić pod hasłem: „Dziękujemy za błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką”. Ofiary składane tego dnia w całej Polsce przeznaczone są na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
10. We wtorek w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
11. Bardzo serdecznie dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe na naszym terenie. Dziękujemy za koszenie, zamiatanie, grabienie i wiele innych czynności, które upiększają nasz teren.
12. Przypominamy, że przedstawiciele parafii zbierają po domach i mieszkaniach dobrowolne ofiary na rzecz dekoracji ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy o ciepłe i życzliwe ich przyjęcie.