IV Niedziela Wielkanocna

1. W dniu wczorajszym odbył się w naszej parafii koncert pieśni maryjnych pt.: „Pięknie żyć” w wykonaniu Krzysztofa Gwiazdy, ks. Piotra Nowaka i naszej scholi „Fatima Canta”. Dziękujemy wykonawcom za wspaniałe doznania duchowe, a wszystkim za uczestnictwo w tym niecodziennym wydarzeniu.
2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, którą rozpoczniemy Tydzień powszechnej modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.30 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja na temat przemysłu w Legionowie dawniej i dzisiaj – jakie towary były wytwarzane kiedyś i obecnie.
4. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- godz. 10.25 dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed Komunią świętą rocznicową
- o godz. 16.15 dla osób wyjeżdżających na przełomie września i października do Gruzji
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
5. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitewne uwielbienie i adorację Najświętszego Sakramentu. Czuwanie przygotowuje wspólnota Odnowa w Duchu Świętym. Po uwielbieniu będzie możliwość skorzystania z posługi modlitwy wstawienniczej.
6. W tym tygodniu odbędą się kolejne próby przed I Komunią świętą i rocznicą Komunii świętej:
- w poniedziałek o godz. 19.00 – I grupa komunijna
- we wtorek o godz. 19.00 – II grupa komunijna
- w środę o godz. 19.00 – grupa rocznicowa
7. W sobotę od godz. 10.00 do 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców grupy drugiej komunijnej z księdzem w ramach przygotowania do uroczystości I Komunii świętej.
8. W poniedziałek 22 kwietnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. W ramach Mszy świętej o godz 18.00 zostaną poświęcone róże, a po Eucharystii zaniesiemy wspólne modlitwy do patronki trudnych spraw.
9. 23 kwietnia we wtorek obchodzić będziemy w kościele uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17.00 i 18.00.
10. We czwartek, 25 kwietnia, będziemy oddawać cześć św. Markowi Ewangeliście obchodząc jego święto. W tym dniu pamiętajmy o ks. Marku, naszym księdzu wikariuszu w dniu jego imienin. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 sprawowawnej w Jego intencji. W dniu dzisiejszym na Mszach świętych będziemy wyrażać naszą wdzięczność ks. Markowi . Już dzisiaj życzymy solenizantowi wiele zdrowia, ludzkiej życzliwości i mocy Bożej w jego posłudze.
11. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
12. W środę w godz. 18.00-19.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego będziemy mogli skorzystać z darmowych konsultacji logopedy szkolnego.
13. W sobotę w godz. 10.00-14.00 odbędą się kolejne warsztaty cukierniczo-kulinarne. Tym razem będziemy poznawać tajniki cukrowych niespodzianek. Warsztaty to cudowny czas bardzo miłego i twórczego spędzenia czasu dla małych i dużych.
14. Po wielu tygodniach rozmów i ustaleń, od 1 lipca w naszym szpitalu zostanie uruchomiony Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zwiększy zakres pomocy potencjalnym chorym. Karetka w razie potrzeby nie będzie już jechać do Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Wołomina czy Pułtuska ale w szybszy sposób pomoc będzie udzielona w Legionowie.
15. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Malborka, na Pola Grunwaldzkie i do Pelplina w dniu 8 maja. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.