6 Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym odbywają się następujące spotkania:
 • o godz. 10:25 – katecheza w kościele dla dzieci kl. III SP przed I Komunią Św. – gr. I
 • o godz. 16:00 – katecheza w sali pod kancelarią dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
 • o godz. 19:00 – w sali pod kancelarią konferencja dla zakochanych i małżeństw pt.: Przez śmiech do lepszego małżeństwa.
 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post,  który będzie trwał 40 dni  i przygotuję nas na obchody świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie robimy dobre postanowienia  podejmując trud walki ze słabościami i więcej czasu przeznaczamy na modlitwę. Wielki Post rozpoczynamy w Środę Popielcową obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Tego dnia Zapraszamy na msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7:30,  9:00, 16:30 -  dla dzieci,  18:00 i  19:45.  w Środę Popielcową Obowiązuje nas post ścisły-  ilościowy i jakościowy
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • W piątek Droga Krzyżowa:  16:30 -  dzieci,  18:45 - młodzież i dorośli
 • w niedzielę gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17:15
 1. 1 lutego 2021 r. Rozpoczęła się rekrutacja do salezjańskiej szkoły podstawowej w Legionowie.  Jest to szkoła katolicka,  niepubliczna, oparta  na systemie prewencyjnym świętego Jana Bosko -  twórcy sprawdzonych metod wychowawczych. Ten święty kapłan - wychowawca nie stosował przymusu czy kar,  lecz odwoływał się do potencjału dobra i rozumu,  jakie wychowanek nosi w swoim wnętrzu.   Nauczyciel,  wychowawca  szanując młodego człowieka , staje się mu bliski na drodze autentycznego wzrastania. Jeżeli państwo pragną dla waszego dziecka szkoły, w której panuje spokojna i rodzinna atmosfera,  życzliwość i wsparcie,  dziecko pragnie zdobywać wiedzę,  ukrywać i rozwijać swoje zdolności,  kształtować charakter,  poznawać boga w codzienności to serdecznie zapraszamy. Ofertę szkoły  oraz informacje o naborze znajdują się w gablocie na plakacie. Rekrutacja trwa do 19 marca, a liczba miejsc jest ograniczona.
 2. Przypominamy,  że  z sakramentu pokuty możemy korzystać w dni  powszednie 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę o godzinie 10:25 katecheza dla dzieci klas 4 SP Przed rocznicę komunii świętej.
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich. W przyszłą niedzielę po wieczornej Eucharystii, czyli ok. godz. 18.45 zapraszamy na „Pochodnię Gedeona”, czyli wspólną modlitwę o trzeźwość, duchowe wyzwolenie i odnowę moralną naszego Narodu. Modlitwa ta opierać się będzie na rozważaniu Słowa Bożego i tekstów Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego przed Najświętszym Sakramentem i zakończy się wpisem do księgi Trzeźwości
 5. Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na wsparcie budowy kościoła M.B. Pompejańskiej na Żeraniu w Warszawie.