24 Niedziela zwykła

24 Niedziela zwykła
1. W dniu dzisiejszym w Kościele w Polsce przeżywamy uroczystość beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Czackiej założycielki Lasek. Msza święta beatyfikacyjna w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00. W naszej parafii zapraszamy o godz. 18.15 na specjalne nabożeństwo połączone z nabożeństwem różańcowym - jako dziękczynienie za dar nowych błogosławionych dla dobra Kościoła powszechnego. Dzisiaj także we wszystkich diecezjach rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania.
2. Również dzisiaj o godz. 10.20 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii Świętej, a o godz. 20.00 spotkanie dla młodzieży, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoje przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.
3. Jutro, 13 września o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji przedsiębiorców, właścicieli, pracowników i ich rodzin z naszego legionowskiego terenu. Podczas Mszy świętej będziemy się oddawać w opiekę Matki Bożej Fatimskiej.
4. Również jutro o godz. 19.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą, a następnie na procesję i różaniec fatimski. Wcześniej pod ołtarzem będzie można złożyć intencje, które będą omodlone w czasie procesji różańcowej. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.
5. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej.
6. W sobotę 18 września w parku miejskim im. Solidarności za Ratuszem w godz. 14.00-18.00 odbędzie się Święto Organizacji Pozarządowych. Ponad 20 organizacji zaprezentuje swoje działalności. W programie: animacje, gra miejska, gastronomia oraz koncerty: Dwa Kolory i Beata Osytek. W czasie tego święta będzie można wesprzeć ofiarami ciężko chorego Marcina, który od 10 lat choruje na padaczkę, a mimo to żyje aktywnie i działa jako wolontariusz. Będą rozprowadzane własnoręcznie wykonane przez Marcina różańce.
7. Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez zaprasza w dniach 17 i 24 września o godz. 10.00 na koncert zespołu Wyrwani z Niewoli pt.: "Profilaktyka w rytmie RAP. Odbędzie się on na parkingu przed budynkiem Fundacji przy ul. Strużańskiej 2B.
8. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem: Bądź, Prowadź, Chroń. Początek na Placu Zamkowym o godz. 11.30. Zakończenie Mszą świętą o godz. 13.00 w kościele św. Krzyża.
9. W naszej parafii za tydzień w niedzielę gościć będziemy przedstawicieli naszego diecezjalnego radia - Radio Warszawa, które w tym roku świętuje 30 rocznicę powstania. Przed kościołem będą rozprowadzane okolicznościowe torby i płyty CD jako cegiełki na dalszy rozwój radia.
10. Za tydzień kolejne nabożeństwo do św. Józefa patrona rodzin i małżeństw. Zapraszamy na godz. 18.30 do wspólnych modlitw. Przed nabożeństwem będzie można złożyć intencje pod ołtarzem.
11. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
- we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
- w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
- w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
- w piątek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
- w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
12. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 do salki pod zakrystią zapraszamy rodziców ministrantów, bielanek, scholi na zebranie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 2 października. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót ok. 21.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł.
14. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Dziękujemy tym, którym estetyka naszego terenu zawsze mocno leży na sercu i spieszą ze swoją pomocną dłonią.