XXXIII niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy O. Pascala ze zgromadzenia Ojców Kombonianów, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2024. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na działalność misyjną Ojców Kombonianów.
2. Również jeszcze dzisiaj dzieci z naszej scholi, w połączeniu z chórem szkolnym ze Szkoły Podstawowej nr 8, po Mszy świętej o godz. 11.00 dadzą krótki koncert pieśni patriotycznych.
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona spraw rodziny i małżeństwa, któremu oddajemy cześć każdego 19 dnia miesiąca.
4. Jeszcze dzisiaj odbędą się katechezy:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV przed rocznicą Komunii świętej
- o godz. 16.15 dla młodzieży, która w październiku przystąpiła do sakramentu bierzmowania
- o godz. 17.00 dla młodzieży, która w tym roku rozpoczęła cykl spotkań przed bierzmowaniem.
5. W środę, 22 listopada, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. Na Mszy świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone róże, które będziemy mogli kupić przed Mszą świętą. Po Eucharystii modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
6. W czwartek w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego będzie można nieodpłatnie skorzystać z konsultacji logopedy szkolnego.
7. W piątek, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
8. W sobotę zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarno-ciastkarskie. Zapraszamy młodszych i starszych, nawet całe rodziny. Warsztaty to nie tylko nauka robienia wypieków, ale również konkursy z nagrodami, miła zabawa z wartościami duchowymi.
9. W tym tygodniu obchodzić będziemy następujące wspomnienia i święta:
- w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego
- we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
- w środę – św. Cecylii
- w piątek – św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
10. Za tydzień, w niedzielę w Warszawie odbędzie się Orszak Chrystusa Króla. Początek o godz. 12.30 Mszą świętą w katedrze Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a następnie procesyjne przejście do bazyliki Świętego Krzyża. W ten sposób pragniemy zamanifestować, że Chrystus jest naszym Panem i Królem.
11. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Tego dnia będziemy oddawać cześć Chrystusowi jako Królowi. W tym dniu na Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30 gościć będziemy zespół muzyczny z Afryki wraz ze swoim opiekunem. Nasi goście zapewnią muzyczną oprawę Mszy świętej, oraz po Eucharystii dadzą krótki koncert swojej twórczości.
12. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 10.25 katecheza dla dzieci z klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
13. Dziękujemy za czwartkowe, piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie. Dziękujemy za grabienie i zamiatanie. W tym tygodniu również do wspólnych prac zapraszamy na piątek i sobotę. Zaczynamy o godz. 8.00.