XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017r.

 1. Począwszy od dzisiaj przez najbliższe dwa tygodnie przedstawiciele naszej Parafii będą rozprowadzać po domach i mieszkaniach opłatki na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych przedstawicieli. Ofiary zebrane podczas rozprowadzania opłatków będą przeznaczone na dalsze prace wykończeniowe w naszej świątyni i na terenie przykościelnym.

 2. Dzisiaj o godz. 10.25 w kościele katecheza dla dzieci klas IV SP przed Rocznicą I-szej Komunii Świętej.

 3. Również dzisiaj przed kościołem można zakupić mini - albumy o naszej Parafii wraz z kalendarzami na nowy rok w cenie 15 zł za komplet. To jedyne jak do tej pory takie opracowanie (zdjęcia + tekst) ukazujące historię Parafii oraz życie duszpasterskie. Zachęcamy do zainteresowania się publikacją.

 4. Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Mirosława Pakuły pt. "Drogi i ścieżki do niepodległości". Wstęp wolny.

 5. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 6. W piątek, sobotę i niedzielę w legionowskich marketach i ościennych miejscowościach będzie zbierana żywność z myślą o osobach biedniejszych, często niezaradnych życiowo, aby umilić im czas świąteczny do którego się zbliżamy. Również i nasza młodzież, rodzice z dziećmi i osoby niepełnosprawne z naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity włączyli się w akcję zbierania żywności. Naszych wolontariuszy będziemy mogli spotkać w Kauflandzie na Piaskach i Biedronce w Michałowie - Reginowie. Robiąc zakupy kupmy o jeden produkt więcej, który będzie cechowała przedłużona przydatność: cukier, mąka, makaron, olej, konserwy i przekażmy wolontariuszom będącym w markecie.

 7. Zebranie dla osób zaangażowanych w akcję "Świątecznej zbiórki żywności" i tych, którzy jeszcze chcą się dopisać - w środę o godz. 19.00 w salce pod zakrystią. Warto pomagać innym.

 8. Jak widzimy trwają prace przy ostatecznym wystroju prezbiterium. Będą one kontynuowane jeszcze w tym i następnym tygodniu.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 w kościele katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią Św.

 10. Dziękujemy małżeństwu pp. Dariuszowi i Annie Czapskim za od lat bezinteresowne prowadzenie kursów przedmałżeńskich i poradni życia rodzinnego.

 11. W dniach 30.11 - 03.12 w Warszawie - Marysinie Wawreskim odbędą się rekolekcje prowadzone przez o. Jamesa Manjackala. Więcej informacji wraz z adresem rejestracji w gablocie na plakacie.

 12. W dniach 23, 24, 25 listopada w auli przy Katedrze Warszawsko - Praskiej będą prowadzone warsztaty małżeńskie. Więcej informacji na plakacie.

 13. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na bezpłatne warsztaty neuropsychologiczne i psychologiczne pt. "Jesień życia - wyzwania i zagrożenia" - czyli jak trenować funkcje poznawcze, żeby zachować sprawny umysł na kolejne lata. Termin: 25 listopada 2017 r. w godzinach od 9.00 do 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Legionowie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

 14. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza panów - mieszkańców Legionowa w wieku 40 plus do skorzystania z bezpłatnych badań raka prostaty w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie. Wszelkie informacje dostępne na plakacie w gablocie parafialnej.

 15. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie pełne poświęcenia prace porządkowe na terenie kościelnym.

 16. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 na pyszne gofry, ciasta, ciastka, kawę, herbatę i chleb domowego wypieku.

 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.