XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2017r.

 1. Dzisiaj przed kościołem pod kopułą zbierane są podpisy pod inicjatywą obywatelską „Stop aborcji”. Autorzy projektu proszą o nasze podpisy pod projektem, który nawiązuje do nauczania św. Jana Pawła II, który mówił, że obecnie największym zagrożeniem pokoju na świecie jest aborcja. W pamiętnym nauczaniu święty papież powiedział: „Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? (…) Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości.”

 2. Dzisiaj o godz. 10.25 w kościele katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św.

 3. Również dzisiaj o godz. 17.00 w salce pod zakrystią zebranie dla rodziców scholi, bielanek i ministrantów.

 4. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów i rycerzy św. Jana Pawła II.

 5. Dzisiaj w ratuszu w godzinach 12.30 - 20.00 w sali widowiskowej odbędzie się IV Przegląd Pieśni Patriotycznej, pt. "Viva Polonia" zorganizowany przez Legionowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Kultury "Viva Larte". W godzinach 12.30 - 18.00 odbędą się przesłuchania, 18.00 - koncert gwiazdy, 19.00 - uroczyste rozdanie nagród i koncert laureatów. Wstęp wolny.

 6. Jutro (w poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno - informacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.

 7. Na piątek na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie po Mszy św. zapraszamy osoby, które w minionych latach uczestniczyły w roznoszeniu opłatków na stół wigilijny w naszej Parafii. Zapraszamy również nowe osoby, które chcą się włączyć w tę akcję.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.

 9. Ogłoszenia dla poszukujących pracy:

  - potrzebna pani do prowadzenia domu

  - potrzebna pani do sprzątania pomieszczeń biurowych - prace dodatkowe.

  Wiadomość w zakrystii.

 10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 w kościele spotkanie dla dzieci kl. IV SP przed Rocznicą Komunii Świętej.

 11. Serdecznie pragniemy podziękować panu Wiesławowi Jaroszowi za wycinkę drzew, które uschły i zagrażały bezpieczeństwu oraz stolarzom: panu Krzysztofowi Korzeniewskiemu i Wiesławowi Dziekońskiemu za bezinteresowne usługi stolarskie. Bóg zapłać.

 12. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 na pyszne gofry, ciasta, ciastka, kawę, herbatę i chleb domowego wypieku.

 13. Dziękujemy za czwartkowe i piątkowe pełne poświęcenia prace porządkowe na terenie kościelnym.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.