XXXII niedziela zwykła

1. Trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. W dalszym ciągu przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii i kancelarii.
2. Jutro o godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta za zmarłych policjantów i pracowników cywilnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
3. Kancelaria parafialna jest czynna, przypominamy, w poniedziałek, wtorek i środę po ostatniej Mszy świętej wieczornej do godz. 19.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
4. W poniedziałek w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog w godz. 18.00 – 20.00, a we wtorek w godz. 17.00 - 19.00 prawnik.
5. Przypominamy, że wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego czynna jest we wtorki w godz. 12.00 – 14.00 i w czwartki w godz. 14.00 – 16.00. Możemy tam wypożyczyć łóżka rehabilitacyjne z elektryczną regulacją, materace przeciw odleżynowe, wózki inwalidzkie, chodziki, kule, koncentratory tlenu i inne sprzęty potrzebne do opieki nad chorymi.
6. Również w tygodniu możemy skorzystać z gabinetów rehabilitacyjnych, z fizykoterapii: z pola magnetycznego, lamp soluks, bioprądów, laseru, masażu leczniczego, ćwiczeń usprawniających. Zapraszamy w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16.00 – 18.00.
7. Za tydzień gościć będziemy w parafii Ojców Kombonianów, którzy wygłoszą do nas Słowo Boże a przed kościołem będziemy mogli nabyć kalendarze katolickie jako formę wsparcia ich działalności misyjnej.
8. Ze względu na długi weekend w przyszłą niedzielę nie będzie katechezy dla dzieci klas III szkoły podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
9. 11 listopada, w piątek obchodzimy Święto Niepodległości. Wspominamy wydarzenie z 1918 roku, gdzie Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17.00 i 18.00 gdzie będziemy się modlić o pomyślność naszej Ojczyzny. Już dzisiaj przed kościołem nasz parafialna Oaza rozprowadza flagi, które zawiesimy w godnym miejscu na naszych domach.
10. Jeszcze dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.40. O godz. 17.40 zaczniemy wyczytywać i omadlać zmarłych poleconych w wypominkach oktawalnych w, intencji których o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta.
11. Również dzisiaj o godz. 16.15 w salce pod zakrystią katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
12. Harcerki zapraszają nas do kawiarenki na własnoręcznie zrobione ciasto, na kawę, herbatę i gofry.
13. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe w piątek i w sobotę. Szkoda, że są to zawsze te same osoby. Pomimo swego starszego wieku nadal odczuwają odpowiedzialność za estetykę terenu kościelnego.