XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018r

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy wielkie narodowe święto 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Po 123 latach zaborów Polska znów wraca na mapę Europy i świata. Dzisiaj o godzinie 12:00 tak, jak w wielu miejscach Polski wspólnie odśpiewamy Hymn Narodowy. O godzinie 14:00 w Kościele Garnizonowym będzie odprawiona Centralna Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny, a o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Ratusza odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznej. Jutro - drugiego dnia naszego świętowania, po Mszy Świętej o godzinie 18:00 odmówimy wspólny różaniec w intencji Ojczyzny - Polski.

  2. Również jutro o godzinie 19:15 w kościele odbędzie się zebranie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej przed uroczystością I Komunii Świętej.

  3. We wtorek o godzinie 19:00 w kościele spotkanie dla młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania.

  4. Na czwartek, na godzinę 19:00 do salki pod zakrystią zapraszamy rodziców scholi, ministrantów i bielanek na zebranie.

  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 10:25 katecheza dla dzieci klas IV SP. przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

  6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11:00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kółek Żywego Różańca.

  7. Na prośbę Domu Samotnej Matki z Warszawy koło oczyszczalni ścieków na "Czajce" przedstawiciele tego domu będą zbierali ofiary na ogrzewanie w okresie zimowym. W tym domu przebywa wiele samotnych kobiet często ofiar przemocy w domu wraz ze swymi dziećmi.

  8. Są jeszcze wolne miejsca w pielgrzymce organizowanej przez Rycerzy Jana Pawła II do Łagiewnik w dniu 8 grudnia. Cena 80 zł wraz z obiadem. Wyjazd skierowany jest do mężczyzn i chłopców. Zapisy w zakrystii.

  9. Już dzisiaj pod ołtarzem wyłożony jest koszyk a w nim blisko 200 serduszek z imieniem dziecka oraz z podstawowymi danymi rozmiar, numer buta. To kolejna akcja "Weź serce, okaż serce" - tym razem skierowana do polskich dzieci z Litwy z okręgu Wileńskiego. My dziś cieszymy się wolnością a oni też są wolni ale w innym państwie z dala od Polski. Weźmy takie serce i zróbmy paczkę dla tego dziecka z okazji świąt. Te dane są pomocne w robieniu takiej paczki. Prośba, że jeśli chcemy kupić buty czy kurtkę, niech to będą nowe rzeczy. Zrobioną paczkę proszę przynieść do kościoła do niedzieli 25 listopada. Do paczki należy dołączyć pobrane serduszko.

  10. W dniu wczorajszym grupa prawie 40 dzieci w nagrodę za gorliwe uczestnictwo w nabożeństwach październikowych wyjechała do Galerii Północnej do kina. Było wiele radości i uśmiechu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za trud i gorliwość w uczestnictwie w nabożeństwach różańcowych.

  11. Jak co niedzielę zapraszamy do naszej kawiarenki na wyborne gofry, ciasto, kawę, herbatę czy chleb z własnego wypieku.

  12. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie. Teraz jesienią jest wiele pracy przy opadających liściach. Na piątek i sobotę również prosimy o zaangażowanie się w prace porządkowe.