XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2017r.

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy miesiąc październik - czas poświęcony modlitwie różańcowej. Cieszymy się, że tak wiele dzieci uczestniczyło w różańcach - około 170. Dzieci w czwartek za swój trud zostały nagrodzone upominkami w formie puzzli. Również rodzicom dziękujemy za trud w doprowadzaniu dzieci do kościoła.

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracja do godz. 17.40. Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną przez kręgi Domowego Kościoła funkcjonujące przy naszej Parafii.

 3. W środę o godz. 19.00 w salce pod zakrystią kolejne spotkanie formacyjne dla przedsiębiorców i właścicieli firm z naszego rejonu. "Jak być człowiekiem wierzącym, praktykującym i prowadzić uczciwie biznes". Serdecznie zapraszamy.

 4. W czwartek w kościele garnizonowym podczas Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz wszystkie osoby, które zginęły w dniu 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem w drodze na obchody siedemdziesiątej rocznicy Zbrodni w Katyniu.

 5. W piątek, 10 listopada o godz. 18.30 zebranie dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 6. W sobotę obchodzić będziemy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W naszym kościele Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Centralna Msza św. w naszym mieście w kościele garnizonowym o godz. 13.00. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod pomnik Polski Walczącej na rondzie AK, gdzie odbędzie się apel poległych.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed przyjęciem I-szej Komunii św.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w sali pod zakrystią kolejne spotkanie dla mężczyzn zrzeszonych we wspólnocie Rycerzy św. Jana Pawła II.

 9. Serdecznie dziękujemy panom: Stanisławowi Jaroniowi, Markowi Kisielowi, Andrzejowi Anuszkiewiczowi - właścicielowi firmy LOPI oraz Krzysztofowi Lisickiemu - właścicielowi firmy DORIAN za nieocenioną pomoc w pracach elektrycznych na naszym terenie kościelnym.

 10. Serdecznie dziękujemy paniom i panom za prace porządkowe na terenie kościelnym. To są nieocenione prace. Są nawet takie osoby, które potrafią wziąć dzień urlopu, aby cały dzień przepracować na naszym terenie. Dziękujemy tym wszystkim osobom.

 11. Do jutrzejszych godzin porannych można składać makulaturę do przyczepy na górnym parkingu z przeznaczeniem na misje.

 12. Serdecznie zapraszamy na prelekcję dr Artura Bojarskiego pt. "Najstarsze nekropolie powiatu legionowskiego", która będzie miała miejsce dzisiaj o godzinie 15.00 w Muzeum Historycznym w Legionowie - filia os. Piaski.

 13. Serdecznie zapraszamy 11 listopada na godz. 19.00 do parafii św. Jana Kantego w Legionowie na koncert "Posłuchaj Chopina w Legionowie". W programie koncertu znajdą się utwory F. Chopina, F. Mendelssohna-Bartholdy'ego, J. Bocka, F. Lehara, J. Hubaya, J. Williamsa, W. Mrozeka, V. Monti'ego, J. Hubaya, F. Loewea, J. Brahmsa.