XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019

 1.  Wczoraj 79 osób przystąpiło do sakramentu Bierzmowania. Młodym ludziom życzymy trwałego otwarcia się na działanie Ducha Świętego, a rodzicom umiejętności współdziałania z Panem Bogiem w dziele wychowania młodego pokolenia.  Na stronie parafialnej w zakładce "galeria" oraz na parafialnym Facebooku są już dostępne zdjęcia z tej uroczystości.

 2.  W tym tygodniu przypada:

  - pierwszy piątek miesiąca - jest to zarazem Uroczystość Wszystkich Świętych - spowiedź podczas każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjne.

  - pierwsza sobota miesiąca - po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie, które trwać będzie do godz. 20.00.

  - pierwsza niedziela miesiąca - po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.50. Po Mszy świętej o godz. 12.30 w salce pod zakrystią zebranie dla Kół Żywego Różańca.

 3.  W piątek, 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00, (o 12.30 Msza święta na cmentarzu) i o godz. 18.00. Tego dnia o 17.15 w kościele będzie odprawione nabożeństwo za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

 4.  W sobotę, 2 listopada obchodzić będziemy Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Msze święte o 9.00, 17.00 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 będzie odprawione nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.

 5.  Od 1 do 8 listopada Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Imiona i nazwiska zmarłych będą wyczytywane już od 17.50.

 6.  Pamiętajmy o naszych zmarłych. Jak my dzisiaj pamiętamy o zmarłych, tak kiedyś ktoś będzie pamiętał o nas. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem.

 7.  Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jedną osobę zmarłą, czyli możemy pomóc 8 osobom, które zmarły. Warunki odpustu zupełnego:

  - stan łaski uświęcającej,

  - pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła,

  - odmówienie wyznania wiary,

  - modlitwa w intencjach przedkładanych przez Papieża,

  - brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 8.  Dziękujemy za prace porządkowe na terenie kościelnym. W tym tygodniu zapraszamy w czwartek i sobotę

 9.  Dzisiaj gościmy przedstawicieli Koła Dzieci Specjalnej Troski, którzy rozprowadzają znaczki z logo TPD i w ten sposób zbierają fundusze m.in. na paczki świąteczne dla podopiecznych

 10.  W ubiegłym tygodniu odbywało się liczenie wiernych. W kościele na Mszach świętych było nas 2376, a komunię świętą przyjęło 930 wiernych.

 11.  W sobotę na górnym parkingu będzie zbierana makulatura z przeznaczeniem na misje.

 12.  Konferencja dla rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w naszej Parafii i kandydatów na rodziców chrzestnych wyjątkowo ze względu, że w piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele.

 13.  We wtorek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Do kancelarii zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek i środę od 18.40.

 14.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 15.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Zachęcamy do nabywania domowej roboty jesiennych przetworów, które są wytwarzane przez rodziców naszych ministrantów, bielanek i członków scholi.