XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2016 r.

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVI Dzień Papieski. Przed kościołem, tak jak w całej Polsce możemy przekazać swoje ofiary na stypendia dla utalentowanej, a ubogiej młodzieży ze wsi i miast. Będziemy w ten sposób budować żywy pomnik świętego Jana Pawła II.
 2. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30, zaś dla dorosłych w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedziele o godz. 17.15.
 3. W poniedziałek, czyli jutro w kościele spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Początek spotkania o 19.00
 4. W czwartek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00, a następnie na procesję różańcową.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli naszego Seminarium, kleryków i wychowawcę, którzy przybędą do nas w ramach niedzieli seminaryjnej. Będą z nami się modlić, głosić kazania, prowadzić katechezy.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkół podstawowych przed rocznicą Komunii Świętej.
 7. W najbliższy poniedziałek w ratuszu w sali widowiskowej w godzinach 17-20 będą odbywać się konferencje dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego. Będą poruszone kwestie takie jak: kiedy nie warto się bać - specyfika zaburzeń lękowych, trudności w pracy - czy to już mobbing, od jelita do mózgu - czy to co jemy może mieć wpływ na to jak się czujemy, trudny okres dojrzewania - jak radzić sobie z dorastającymi dziećmi, twarze depresji - jak rozpoznać, leczyć, zapobiegać, trudności psychiczne i neurologiczne u osób starszych. Konferencja jest zorganizowana przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus oraz Poradnię Zdrowia Psychicznego Educatio.
 8. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom, którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Częstochowy za ufundowanie ampułek do sprawowania Mszy Świętej i przekazanie ofiary pieniężnej na rzecz Kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę, 16 października w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie (kościół przy targu) o godzinie 19.00 odbędzie się koncert zespołu Camerete Lubelskie upamiętniający wybór św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
 10. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie parafialnym. Na chętnych czekamy w tym tygodniu rano w piątek i sobotę.
 13. W ubiegłym tygodniu został zamontowany kolejny witraż do V kaplicy różańcowej. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcom.
 14. Spotkanie przed sakramentem bierzmowania dla osób, które w tamtym roku rozpoczęły przygotowania dzisiaj o godzinie 16.30. Numery tez do egzaminu z katechizmu dla bierzmowanych, którzy w tamtym roku rozpoczęli przygotowania: od numeru 14 do 47 włącznie; od numeru 53 do numeru 67 włącznie; oraz od pytania 75 do pytania 95 włącznie.oraz pytania 141, 143, 144, 145. Odpowiedzi winny być krótkie, a treściwe.
 15. Natomiast osoby, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania mają spotkanie w niedzielę, 16 października o godzinie 16.00 w salce pod zakrystią. Obecność obowiązkowa!