XXVII niedziela zwykła

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Księdza dyrektora Hospicjum Orionistów z Wołomina, księdza Dariusza Czupryńskiego. Nasz gość dzieli się Słowem Bożym oraz nakreśla specyfikę pracy w hospicjum wśród ludzi terminalnie chorych. Przed kościołem do koszyków możemy złożyć ofiary na wsparcie tej szczególnej placówki medycznej.
2. Dzisiaj o godz. 19.00, w salce pod kancelarią, rozpocznie się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego.
3. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta wotywna o Duchu Świętym. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej modlitwy.
4. W październiku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.30 na specjalne nabożeństwo skierowane do nich, dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 18.30 a w niedziele na godz. 17.15.
5. Od 1 października przeszliśmy na inne godziny odprawiania Mszy Św. oraz urzędowania kancelarii parafialnej. Msze święte popołudniowe będą odprawiane o godzinie 17.00 i 18.00 w dni powszednie, a w niedziele o godzinie 18.00. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy w godz. 19.00-19.45 i w soboty od godz 9.00 do 10.00.
6. W poniedziałek w godz. 18.00-20.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.
7. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od 16.30 do 18.30.
8. W piątek o godz. 19.15 w kościele konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu oraz kandydatów na rodziców chrzestnych.
9. W piątek w liturgii będziemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej.
10. W sobotę, 8 października, w godz. 9.00-12.00 zaliczenie pacierza i pytań przez młodzież, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.Młodzieży towarzyszy jeden z rodziców. Należy zabrać ze sobą indeks.
11. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- godz. 10.25 – dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej
- godz. 16.15 – dla nowej grupy młodzieży przed sakramentem bierzmowania
12. Pragniemy przypomnieć, że w parafii działa gabinet rehabilitacji w którym jest wykonywanych szereg zabiegów wraz z ćwiczeniami i masażem leczniczym. Gabinet czynny w poniedziałki, środy i czwartki od godz. 16.00 do 18.00. W razie potrzeby dni i godziny będą rozszerzone.
13. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie zwraca się do nas z apelem: Jeżeli ktoś do Ciebie dzwoni i podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP (Centralne Biuro Śledcze Policji) lub prokuratora i prosi o natychmiastowe przekazanie pieniędzy na pewno jest to oszust. Jeżeli podejrzewasz, że ktoś próbuje cię oszukać upewnij się, że zakończyłeś rozmowę telefoniczną z oszustem a następnie natychmiast dzwoń pod numer 112 lub zgłoś się do najbliższej jednostki policji.
14. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Dziękujemy za koszenie, grabienie i zamiatanie. Dziękujemy za troskę o teren wokół kościoła, za poświęcony czas i wielkie serce.
15. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dom św. Faustyny w Ostrówku.