XXVII niedziela zwykła

1. W ubiegłą niedzielę gościliśmy Księdza Dyrektora hospicjum w Wołominie. Ksiądz Dyrektor składa podziękowanie wszystkim tym, którzy przez swoje ofiary przyczynili się do rozbudowy tej szczytnej placówki.
2. W środę w godzinach wieczornych wróciła grupa pielgrzymów z Turcji, która pielgrzymowała szlakiem siedmiu kościołów Apokalipsy i śladów św. Pawła Apostoła. Pielgrzymi przekazali na rzecz parafii ofiarę w kwocie 1120 zł, za co jesteśmy im wdzięczni.
3. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania i katechezy:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III przed I Komunią świętą
- o godz. 16.15 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania (grupa z zeszłego roku)
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
4. Trwa miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W niedziele o godz. 17.15, w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.
5. W poniedziałek, o godz. 19.00 w kościele, spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
6. We wtorek, w godz. 17.00-19.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego nieodpłatnie będzie przyjmował prawnik.
7. W piątek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem i bezpośrednio po niej wyruszymy w procesji fatimskiej z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych w czasie nabożeństwa fatimskiego. Ostatniemu nabożeństwu fatimskiemu będzie przewodził Ksiądz Kanclerz naszej kurii, Ksiądz Prałat Maciej Miętek.
8. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Już dzisiaj wszystkim nauczycielom składamy najlepsze życzenia, zwłaszcza zdrowia, cierpliwości, docenienia ich pracy, wytrwałości i Bożego błogosławieństwa.
9. Za tydzień w Kościele przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Cywilizacja życia”. Przed kościołem tradycyjnie zbierać będziemy ofiary na stypendia dla utalentowanej a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast.
10. Również za tydzień odbędą się następujące katechezy:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed Komunią świętą rocznicową
- o godz. 16.15 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, grupa tegoroczna
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, grupa z ubiegłego roku.
11. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj przed kościołem rozdawane są kartki na wypominki, które również będą wyłożone na stolikach za ławkami.
12. Jeszcze dzisiaj w Warszawie odbędzie się procesja różańcowa za Polskę. Początek o godz. 12.30 Mszą świętą w katedrze warszawsko-praskiej, a następnie przemarsz procesyjnie na Plac Zamkowy i zakończenie o godz. 17.00. My w naszej parafii w intencji ojczyzny będziemy modlić się na nabożeństwie fatimskim.
13. Również dzisiaj o godz. 17.00 w sali widowiskowej ratusza wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z okazji 150 rocznicy urodzin gen. Józefa Hallera.
14. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie parafialnym. Dziękujemy za nowe nasadzenie krzewów od strony furtki od ul. Orląt Lwowskich. Dziękujemy za montaż nowych siedzisk na naszym parafialnym boisku sportowym.