XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017r.

 1. Październik to miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa w niedzielę o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 18.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

 2. Wczoraj Liturgiczna Służba Ołtarza, czyli ministranci, bielanki i schola uczestniczyli w warsztatach liturgicznych i spotkaniu integracyjnym w Popowie w ośrodku Caritas. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób.

 3. Dzisiaj w Polsce obchodzimy kolejny  Dzień Papieski. Co roku w październiku w niedzielę poprzedzającą dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową są zbierane pod kościołami ofiary na stypendia dla utalentowanej, a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast.

 4. Dzisiaj w kancelarii parafialnej końcowy egzamin dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli przygotowania. Zapraszamy dziewczęta na godz. 15.30, zaś chłopców na 16.30. Osoby, które pomyślnie zakończą egzamin zapraszamy na pierwszą odprawę liturgiczną przed przyjęciem tego sakramentu w czwartek na godz. 19.00 (w kościele).

 5. Dzisiaj i za tydzień są pod kościołem rozdawane kartki na wypominki za naszych bliskich zmarłych.

 6. Już jutro (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele konferencja formacyjna dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 7. W piątek, 13 października będzie sprawowane nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na różaniec fatimski.

 8. W sobotę, 14 października przeżywać będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

 9. W przyszłą niedzielę (15 października) o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

 10. W przyszłą niedzielę, 15 października po Mszy Świętej o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II. Zapraszamy także wszystkich mężczyzn zainteresowanych formacją według zasad świętego Papieża.

 12. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w pawilonach przy Warsztatach Terapii Zajęciowej św. Rity zebranie dla osób, które w październiku udają się z naszą Parafią na pielgrzymkę do Jordanii i Ziemi Świętej.

 13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii duet grający na akordeonie i dudutu - instrumencie ormiańskim. Artyści po Mszach świętych zagrają kilka utworów dziękczynnych poświęconych Bogu Ojcu. Przed kościołem będzie można kupić płyty CD z utworami artystów.

 14. Również tego samego dnia w Parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie o godz. 19.30 odbędzie się koncert upamiętniający rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. W programie utwory wokalne oraz recytacje wierszy kard. Karola Wojtyły, Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima i Zbigniewa Herberta.

 15. Prezydent miasta Legionowo zaprasza 9 października na godz. 16.30 do sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo na konferencję "Zasady żywienia w cukrzycy - czyli diabetyk na widelcu" podczas której będzie można wysłuchać wykładu "Sekrety żywienia - tajemnice ukryte w produktach spożywczych". Uczestnicy wykładu, którzy są diabetykami będą mogli dowiedzieć się gdzie i jak otrzymać bezpłatne glukometry.

 16. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace na terenie kościelnym po ostatnich wiatrach. Szkoda, że są to zawsze te same osoby. Czy jest nam wszystko jedno jak wygląda teren przy kościele?

 17. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 na pyszne gofry, ciasta, ciastka, kawę, herbatę i chleb domowego wypieku.

 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.