XXVI niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym o godz. 17.45 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowanie.
2. Jutro, w poniedziałek odbędzie się następujące spotkania:
- o godz. 17.00 w kościele dla młodzieży, która w tym roku pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania
- o godz. 19.30 w kościele dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
3. We wtorek w godz.10.00-14.00 na naszym terenie odbędzie się II Mazowiecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. W sumie 120 osób z Olsztyna, Warszawy, Nasielska, Serocka, Siedlec i innych miejscowości weźmie udział w zmaganiach sportowych. Spartakiada zorganizowana jest przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS.
4. W czwartek 29 września obchodzić będziemy rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej naszej diecezji. Tego dnia będzie oddawać cześć świętym archaniołom: Michałowi, Gabrielowi i Rafałowi.
5. Od soboty 1 października przechodzimy na inne godziny odprawiania Mszy Św. oraz urzędowania kancelarii parafialnej. Msze święte popołudniowe będą odprawiane o godzinie 17.00 i 18.00 w dni powszednie, a w niedziele o godzinie 18.00. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy w godz. 19.00-19.45 i w soboty od godz 9.00 do 10.00.
6. W październiku w miesiącu różańcowym zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na godz. 16.30 na specjalne nabożeństwo skierowane do nich, dorosłych od poniedziałku do soboty na godz. 18.30 a w niedziele na godz. 17.15.
7. W środę w godz. 18.00-19.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
8. Sołtys Stanisławowa II zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 28 września (środa) o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Stanisławowie Drugim.
9. W piątek o godz. 19.00 zostanie podprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
10. W sobotę będziemy obchodzić I sobotę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracje zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.
11. W związku z 80 rocznicą powstania Armii Krajowej, fundacja Instytut Patrium zaprasza mieszkańców Legionowa na koncert patriotyczny. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej ratusza w Legionowie w dniu 2 października o godz. 15.00.
12. W hołdzie ofiarom II wojny światowej, 2 października o godz. 14.14 w Lesie przy pierwszej mogile od ul. Zakopiańskiej zostanie odprawiona Msza święta za poległych i nastąpi złożenie kwiatów. W dalszej części pokaz XVII wiecznej rekonstrukcji historycznej i grochówka. Więcej informacji na plakacie.
13. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza dyrektora Hospicjum Orionistów z Wołomina. Nasz gość podzieli się Słowem Bożym oraz nakreśli specyfikę pracyw hospicjum wśród ludzi terminalnie chorych. Przed kościołem do koszyków będziemy mogli złożyć ofiary na wsparcie tej szczególnej placówki medycznej. To także I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 17.15.
14. Również w niedzielę, 2 października o godz. 19.00 rozpoczynamy kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego.
15. W dniu 5 października o godz. 13.00 w sali widowiskowej ratusza odbędzie się konferencja „Autyzm-skuteczna edukacja”. Więcej informacji na plakacie.