XXVI niedziela zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Księdza Dariusza Czupryńskiego, dyrektora hospicjum księży orionistów z Wołomina, który głosi Słowo Boże i prosi nas o wsparcie finansowe na rozbudowę tego hospicjum. Jak ważne jest to dzieło, to najlepiej wiedzą osoby, które zetknęły się z nieuleczalną chorobą nowotworową.
2. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.30 ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu po procesji do godz. 17.15, do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego.
3. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 19.00 nowa edycja kursu przedmałżeńskiego – spotkanie odbędzie się w kawiarence
- również o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania (nowa tegoroczna grupa) w salce pod zakrystią
4. Od dzisiaj, od 1 października, zmieniają się godziny popołudniowych Mszy świętych i urzędowanie kancelarii parafialnej. W dni powszednie Msze święte będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00, w niedziele do południa bez zmian, a popołudniu o godz. 18.00. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy w godzinach 19.00-19.45 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
5. W październiku, w miesiącu maryjnym, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W niedziele o godz. 17.15, w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.
6. 6 października w Warszawie zorganizowana jest nocna droga różańcowa. Rozpoczyna się na Siekierkach w Warszawie w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży o godz. 21.00 a kończy się w parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie Mszą świętą o godz. 08.00. Więcej informacji również na plakacie w gablocie.
7. Od soboty 7 października organizujemy warsztaty kulinarne. W programie m.in.: nauka pieczenia pierników, ozdabianie ciasteczek i pierników, lepienie figurek z masy cukrowej, zabawy, śpiewanki, quizy, konkursy z nagrodami i mnóstwo radości. Zapraszamy każdego od 5 do 105 lat. Warsztaty organizowane są w budynku Klubu Seniora. Zapisy na warsztaty w zakrystii. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na parafialnym Facebooku. Warsztaty będą się odbywać w I i III sobotę miesiąca o godz. 10.00. W każdym miesiącu będą prezentowane i uczone nowe przepisy kulinarne i cukiernicze.
8. W sobotę o godz. 10.00 w kościele spotkanie dla młodzieży, która w październiku przyjmie sakrament bierzmowania, a która ma jeszcze zaległości w zaliczeniach. W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 spotkanie dla całej zeszłorocznej grupy przygotowującej się do tego sakramentu.
9. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.15 do godz. 18.30
- I sobota miesiąca – po nabożeństwie różańcowym , nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny do godz. 20.00.
10. W piątek o godz. 19.00 w salce pod zakrystią katecheza przed chrzcielna. Biorą w niej udział rodzice dzieci, które będą ochrzczone w naszej parafii, bądź będą prosić o zgodę na chrzest do innej parafii oraz kandydaci na chrzestnych i chrzestni.
11. W tym tygodniu obchodzimy w Kościele następujące wspomnienia i święta:
- w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
- we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- w czwartek wspomnienie św. Faustyny
- w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przekazane na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
13. Na UKSW w Warszawie organizowane jest studium wiedzy biblijnej i teologicznej. Jeśli chcemy pogłębić swoją wiarę, poznać podstawy Pisma Świętego i teologii oraz brać czynny udział w życiu parafii to warto skorzystać z tych kursów realizowanych przez zespół doświadczonych wykładowców UKSW. Więcej informacji w gablocie oraz na ulotkach, na stolikach za ławkami.
14. W związku ze 150 rocznicą urodzin gen. Józefa Hallera Fundacja Instytut Patrium zaprasza mieszkańców Legionowa na koncert patriotyczny, który odbędzie się w sali widowiskowej legionowskiego Ratusza w dniu 8 października o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
15. Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na wykład dr Adama Kaczyńskiego „Walki o podejścia do Legionowa w 1944 r.” Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Filii „Piaski” przy Al. Sybiraków 23.