XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017r.

 1. Dzisiaj o 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed Pierwszą Komunią Św., a o godz. 17.30 katecheza dla młodzieży, która w tym roku szkolnym zapisała się do sakramentu bierzmowania.

 2. W piątek na Mszy Świętej o godz. 19.00 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

 3. Od przyszłej niedzieli ulegają zmianie Msze Święte wieczorne. W dni powszednie Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00, a w niedzielę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

 4. Również od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe

  - w niedziele o 17.15

  - w dni powszednie o godz. 18.30

  - dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30

 5. Za tydzień (1 października) zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcieliby odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie na specjalną Mszę Świętą o godz. 16.00. Msza Święta będzie sprawowana w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze małżeńskie.

 6. Od przyszłe niedzieli w naszej Parafii rozpoczyna się nowa edycja kursu przedmałżeńskiego. Zapraszamy na pierwsze spotkanie po Mszy Świętej o godz. 18.00 do salki w szarych pawilonach obok Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity.

 7. Za tydzień w niedzielę gościć w naszej Parafii będziemy ks. Marcina, misjonarza który przez 6 lat pracował w Ekwadorze, a teraz posługuje na Kubie. Ks. Marcin wygłosi kazania, a po Mszach Świętych przed kościołem będzie nas prosił o pomoc w jego pracy misyjnej na Kubie.

 8. Z czwartku na piątek odbyła się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w adoracji, a zwłaszcza wspólnocie dla Intronizacji Serca Pana Jezusa za zainicjowanie tego nabożeństwa.

 9. W sobotę o godz. 5.00 rano z parkingu przy ul. Długiej wyrusza autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. Uczestników prosimy o punktualne przybycie.

 10. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja Eucharystyczna. Po procesji zebranie dla Kół Żywego Różańca w salce pod zakrystią. O godz. 15.00 w kościele koronka do Miłosierdzia Bożego.

 11. Dzisiaj przedstawiciele komitetu społecznego "Świat Maćka" zbierają ofiary na rzecz leczenia i rehabilitacji Maćka - chłopca ciężko chorego z autyzmem, ogólnym niedorozwojem. Dzisiaj Maciek ma 9 lat, a jego rozwój umysłowy kształtuje się na poziomie dziecka 18 - miesięcznego.

 12. zapraszamy do kawiarenki parafialnej na ciasto, gofry, chleb własnego wypieku, kawę, herbatę i rodzinną atmosferę.

 13. Spotkanie rycerzy św. Jana Pawła II w piątek 29 IX o godz. 18.00 w sąsiedniej Parafii w Józefowie.

 14. Zapraszamy na nieodpłatne zajęcia z logopedą w czwartek w godz. 18.00 - 19.00 w szarym pawilonie obok Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity.