XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018r.

 1. Aktualne godziny Mszy Świętych, spowiedzi, kancelarii czy nabożeństw różańcowych: >>TUTAJ<<.

 2. Dzisiaj we wszystkich Parafiach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach Świętych, a także przystępujących do Komunii Świętej. Statystyka kościelna prowadzona jest w celach informacyjnych, abyśmy umieli określić poziom praktykowania naszej wiary.

 3. W miesiącu październiku zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych: w niedziele o 17.15, zaś od poniedziałku do soboty o 18.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.

 4.  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, dlatego na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały kartki na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Kartki z wypełnionymi imionami i nazwiskami naszych bliskich zmarłych składamy księżom w zakrystii lub kancelarii.

 5. Tak jak ogłaszaliśmy tydzień temu dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek dla ciężko chorego Maćka, który z diagnozą medyczną: autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego potrzebuje stałej, długotrwałej opieki, pielęgnacji, systematycznego leczenia i rehabilitacji. Cała zebrana kwota będzie przekazana na leczenie chorego dziecka.

 6.  Dzisiaj o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli swoje przygotowania. Obecność obowiązkowa.

 7. Dzisiaj o godz. 10.25 w kościele katecheza dla uczniów klas IV SP przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej, a w przyszłą niedzielę również o 10.25 katecheza dla uczniów klas III SP przed Pierwszą Komunią Świętą.

 8. W piątek  o godz. 18.00 Msza święta wypominkowa. W związku z tym w piątek różaniec wieczorny wyjątkowo o 17.30. Dla dzieci bez zmian, czyli o 16.30.

 9.  W najbliższą sobotę, 27 października naszą Parafię nawiedzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. Tego dnia, czyli w sobotę o godz. 11.00 odprawi w naszym kościele Mszę Świętą, która połączona będzie z udzieleniem sakramentu bierzmowania kandydatom, którzy w zeszłym roku rozpoczęli swoje przygotowania. Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej zachęcamy nie tylko rodziny kandydatów do bierzmowania, ale także jak największą grupę Parafian i gości, aby wspólnie z naszym warszawsko - praskim Pasterzem spotkać się na modlitwie.

 10.  Spowiedź Święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek od godz. 17.30. Zachęcamy, aby w czwartek ze spowiedzi skorzystali także rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni kandydatów do bierzmowania, aby jak najwięcej osób w sobotę o 11.00 przyjęło Komunię Świętą w intencji naszej młodzieży. Pozostałe, szczegółowe informacje odnośnie bierzmowania na dzisiejszym spotkaniu dla kandydatów o 16.30.

 11. Od  dwóch tygodni działa przy naszej Parafii Klub Seniora, a prowadzony jest przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus. Zachęcamy osoby starsze do skorzystania z oferty klubu, który działa od poniedziałku do piątku w szarych pawilonach.

 12.  W przyszłą niedzielę, 28 października po Mszy Świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. "Organowe Zaduszki". W programie utwory m.in.: Vivaldiego, Bacha czy Mozarta. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 13.  Legionowskie Stowarzyszenie na Rzecz Kultury "Viva Larte" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie zapraszają na Jubileuszowy Przegląd Pieśni Patriotycznej "Viva Polonia", który odbędzie się 11 listopada w sali widowiskowej miejskiego ratusza w Legionowie. Wydarzenie zostało objęte programem Niepodległa oraz honorowym patronatem Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Związku Oficerów Rezerwy RP im. marszałka Piłsudskiego, Muzeum Niepodległości, Starosty powiatu legionowskiego, Prezydenta Legionowa. Wstęp wolny. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie.

 14. Dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu poprzez swoją modlitwę, pracę, ofiarę przyczyniły się do wielkiego dobra w naszej Parafii. Dziękujemy za ciężką pracę porządkową na terenie kościelnym. Osoby, które pragną włączyć się w prace ogrodnicze na terenie kościelnym zapraszamy w piątek  na godz. 8.00.

 15. Zapraszamy dzisiaj po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.