XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019r.

 1.  Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed uroczystością Rocznicy I-szej Komunii świętej,

  - o godz. 16.15 - katecheza dla młodzieży przed sakramentem Bierzmowania, która w tym roku rozpoczęła swoje przygotowania do przyjęcia tego sakramentu,

  - o godz. 19.00 - kolejna konferencja kursu przedmałżeńskiego, która odbędzie się w salce pod zakrystią.

 2.  We wtorek, 22 października zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity. Będzie ono odprawione o 17.30, a następnie Msza święta okolicznościowa i nabożeństwo różańcowe.

 3.  W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane o godz. 17.30 w czasie którego modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.

 4.  W sobotę o godz. 11.00 gościć będziemy w naszej Parafii JE Ks. Bpa Marka Solarczyka, który naszej młodzieży udzieli sakramentu Bierzmowania oraz dokona poświęcenia wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

 5.  W tym tygodniu młodzież, która ma w sobotę przyjąć sakrament Bierzmowania będzie miała swoje spotkania informacyjno - formacyjne:

  - w środę uczestniczy we Mszy świętej o godz. 18.00 i na nabożeństwie różańcowym, a następnie w próbie,

  - w czwartek młodzież przychodzi do kościoła na 19.00,

  - w piątek w godzinach 17.00 - 18.00 w kościele odbędzie się spowiedź dla młodzieży, świadków, rodziców, domowników przed sakramentem Bierzmowania.

 6.  W tym tygodniu w środę o godz. 20.00 w sali pod zakrystią spotkanie dla rodziców młodzieży, która ma w sobotę przyjąć sakrament Bierzmowania.

 7.  W przyszłą niedzielę rodzice dzieci specjalnej troski przed kościołem będą rozprowadzać znaczki z logo TPD i w ten sposób będą zbierać fundusze na paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.

 8.  Przy wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone kartki na wypominki. Należy zabrać kartkę i drukowanymi literami wypisać imiona i nazwiska swoich bliskich zmarłych, a następnie podkreślić, czy chcemy, aby nasze wypominki były jednorazowe, oktawalne czy roczne. Wypominki jednorazowe to nabożeństwa żałobne 1 i 2 listopada, oktawalne to osiem Mszy świętych w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, zaś roczne to Msze święte zbiorowe raz w miesiącu przez rok. Wypominki zgłaszamy w zakrystii i kancelarii.

 9.  Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na obchody Światowego Dnia Wali z cukrzycą oraz jubileusz XX-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koła numer 19 w Legionowie, które odbędą się 30 października w Urzędzie Miasta Legionowo w godzinach 9.00 - 16.00.

 10.  Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Adama Kaczyńskiego, pt. "Walki o Jabłonnę i Legionowo w 1944 r.". Wstęp wolny.

 11.  Przed ubiegłą niedzielą na ul. Grudzie uległo spaleniu mieszkanie pewnego samotnego mężczyzny. Rodzina i przyjaciele podejmą trud odbudowy domu. Przed kościołem możemy złożyć swój datek na ten cel.

 12.  Również dzisiaj w kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych. Prosimy o spokojne podchodzenie do Komunii świętej i wychodzenie z kościoła, aby osobom liczącym umożliwić dokładne liczenie.

 13.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Od dzisiaj zachęcamy do nabywania domowej roboty jesiennych przetworów, które są wytwarzane przez rodziców naszych ministrantów, bielanek i członków scholi.

 14.  Bóg zapłać za prace porządkowe na dziedzińcu kościoła. W tym tygodniu na piątek i sobotę również zapraszamy wszystkich chętnych.

 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.