XXIX niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy kolejną Niedzielę Misyjną rozpoczynając tydzień modlitw w intencji misjonarzy i całego dzieła misyjnego. Przez dzisiejsze ofiary chcemy wesprzeć trudną i bardzo niebezpieczną pracę misjonarzy.
2. Również dzisiaj w całej Polsce dokonuje się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych, jak i przystępujących do Komunii świętej. Wychodząc z kościoła prosimy o wolniejsze opuszczanie świątyni, tak by osoby przed kościołem mogły nas policzyć.
3. Także dzisiaj zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. O godz. 17.15 w ramach nabożeństwa różańcowego będziemy zanosić nasze modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych, a podczas Mszy świętej o godz. 18.00, dokonamy poświęcenia róż, które możemy zakupić przed nabożeństwem.
4. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania – katechezy:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.30 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, grupa z zeszłego roku
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
5. W czwartek w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego będzie można skorzystać z darmowych konsultacji logopedy szkolnego.
6. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. W związku z tym nabożeństwo różańcowe tego dnia będzie sprawowane o godz. 17.30.
7. W sobotę, w święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, o godz. 11.00 grupa 56 osób przystąpi do sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży udzieli Ks. Biskup Rafał Markowski – biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.
8. Również w sobotę o godz. 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się katecheza na temat gestów i postaw w czasie liturgii, o ich symbolice i przesłaniu dla wierzących. Zapraszamy wszystkich chętnych a zwłaszcza Koła Różańcowe.
9. W ubiegłą sobotę 4 naszych ministrantów (Stanisław Czech, Kamil Majewski, Tymoteusz Mazur i Filip Ślęzak) przyjęło posługę lektora. Życzymy im, aby czytając słowo Boże z mocą głosili Bożą miłość .
10. Wczoraj, w sobotę, w Ośrodku Caritas w Popowie schola, ministranci, lektorzy i bielanki uczestniczyli wraz z rodzicami w wyjeździe integracyjno – formacyjnym. Było wiele radości: gry, zabawy ale i wiele modlitwy, w tym Msza święta. Na koniec wspólna agapa – grill z kiełbaskami, kaszanką oraz słodkości. Dziękujemy opiekunom: p. Anicie Rodak, ks. Markowi i rodzicom za opiekę i trud przygotowania wyjazdu.
11. W sobotę,28 października, po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić nabożeństwem do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona naszego miasta, tak jak czynimy to każdego 28 dnia miesiąca.
12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy poświęcenia własnego Kościoła. Będziemy wspominać dzień, kiedy mury naszej świątyni, zostały namaszczone świętym olejem. Tego dnia wspólnota Odnowa w Duchu Świętym, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, zaprasza nas na wieczór uwielbienia. Przez pieśni i teksty Pisma świętego, będziemy zbliżać się do Pana Boga utajonego w Najświętszym Sakramencie.
13. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach za ławkami.