XXIV niedziela zwykła

1. W dniu wczorajszym grupa parafian uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę, wraz ze zwiedzaniem z przewodnikiem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary i miłości do Matki Bożej. Dziękujemy także za ofiarę złożoną przez pielgrzymów w kwocie 475 zł na potrzeby kościoła.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej
- o godz. 17.00 – dla rodziców ministrantów, bielanek i scholi
3. W poniedziałek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a ponadto patrona ministrantów, dzieci i młodzieży. W czwartek, 21 września, obchodzić będziemy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
4. W środę odbędzie się na naszym terenie III Mazowiecka Spartakiada osób z niepełnosprawnościami. W sumie w spartakiadzie weźmie udział 140 osób niepełnosprawnych z całego województwa. Wydarzenie to realizowane jest przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy wsparciu Zarządu Województwa Mazowieckiego.
5. Z 21 na 22 września zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu przygotowaną przez wspólnotę dla Intronizacji Serca Pana Jezusa. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 19.00 w czwartek, a zakończymy w piątek Mszą świętą o godz. 18.00. Program adoracji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej i w biuletynie.
6. 22 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 19.00 w czasie której poświęcimy róże, a po Eucharystii modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą.
7. Również 22 września o godz. 9.00 swoją Mszę świętą do św. Rity będą miały osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej i seniorzy z Klubu Seniora AMICUS.
8. W piątek, o godz. 19.40, w salce pod zakrystią swoje spotkanie będzie mieć młodzież rozpoczynająca swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Jeśli ktoś jeszcze wyraża chęć przystąpienia do bierzmowania to zapraszamy na spotkanie.
9. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 17.45 dla młodzieży, przed sakramentem bierzmowania, która w ubiegłym roku rozpoczęła cykl katechez
- o godz. 18.30 dla osób, które 27 września wyjeżdżają na pielgrzymkę do Turcji.
10. W dniach 30 września – 1 października odbędą się w naszej parafii dwudniowe rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych i par niesakramentalnych. Przyjdź, odkryj i doświadcz miłości Boga, która napełni i poprowadzi wasz związek. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie w gablocie.
11. Odnowa w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Jana Kantego w Legionowie zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 25 września – 27 listopada 2023 roku. Więcej informacji na plakacie w gablocie.