XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017r.

 1.  Słowo naszego Ordynariusza, Jego Ekscelencji Księdza Abpa Henryka Hosera SAC:

  Drodzy Diecezjanie,

  W miniony czwartek Papież Franciszek mianował biskupem koadiutorem naszej diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Będzie on wspomagał mnie w zarządzaniu diecezją, do czasu mojego przejścia na emeryturę.

  Pod koniec listopada tego roku, skończę 75 lat, osiągając tym samym wiek emerytalny. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego złożę na ręce Papieża rezygnację z pełnionego urzędu pasterza diecezji. Po przyjęciu mojej rezygnacji przez Stolicę Apostolską biskup koadiutor automatycznie, z mocy prawa, stanie się biskupem diecezji Warszawsko-Praskiej.

  W imieniu duchowieństwa i wszystkich wiernych pragnę wyrazić radość z nominacji Biskupa Romualda Kamińskiego na mojego następcę.

  Ksiądz Biskup zna naszą diecezję, gdyż przez 13 lat pracował na stanowisku kanclerza kurii Warszawsko-Praskiej i dał się poznać jako kapłan gorliwy, życzliwy i kompetentny. Oddany w służbie Bogu, ludziom i Kościołowi. Jego powrót do Warszawy zapewnia harmonijne przekazanie pasterzowania diecezją.

  Zachęcam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego oraz jego pasterzy. Wszystkim z serca błogosławię.

 2. W najbliższą środę o godz. 17.00 zebranie dla rodziców dzieci klas IV Szkoły Podstawowej przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

 3. Od najbliższej soboty w pawilonach przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity rozpoczynają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu "Techniki szybkiego czytania, koncentracji i zapamiętywania". Chętni proszeni są o przyjście na godz 9.30 w sobotę, 23.09.

 4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

 5. Również za tydzień w Warszawie na Pl. Piłsudskiego odbędzie się happening "Nie piję, bo kocham". W programie goście: Arka Noego, Krzysztof Cugowski, Radosław Pazura i inni.

 6. Dnia 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej na całej długości granicy Polski będzie odmawiany Różaniec błagając o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata. Cała Polska opasana będzie modlącymi się ludźmi na Różańcu. Więcej informacji na plakacie.

 7. Od najbliższego czwartku od godz. 18.00 do piątku do godz. 18.00 zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie w intencji Intronizacji Serca Jezusowego. Serdecznie zapraszamy.

 8. Serdeczne podziękowania za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. W tym tygodniu również zapraszamy do wspólnych prac.

 9. Dzisiaj o godz. 17.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli przygotowania. Natomiast tegorocznych kandydatów zapraszamy na pierwszą katechezę w przyszłą niedzielę, 24 września również na godzinę 17.30. Obecność obowiązkowa.

 10. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania wspólnoty Oazowej. Pierwsze po wakacjach spotkanie w najbliższy piątek o godz. 17.00.

 11. W naszej Parafii istnieją dwa kręgi Domowego Kościoła. Jeśli jakieś małżeństwo chce dołączyć do tej wspólnoty formacyjnej prosimy o kontakt w zakrystii.

 12. Spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.