XXIII niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30.
2. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które rozpocznie się dzisiaj o godz. 14.00 w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Radzyminie. Będzie to czas doświadczenia wspólnoty rodzin naszej diecezji. Także dzisiaj Ruch Światło-Życie będzie przeżywał powakacyjny dzień wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośmy o nowe święte małżeństwa. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.
3. Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale również nowy rok formacyjny w kościele przed przyjęciem poszczególnych sakramentów świętych. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
- we wtorek o godz. 17.00 w kościele dla rodziców dzieci przed I Komunią świętą;
- w środę o godz. 17.00 w kościele dla rodziców dzieci przed rocznicą I Komunii świętej;
- w przyszłą niedzielę o godz. 16.45 w salce pod zakrystią spotkanie dla rodziców ministrantów, bielanek i scholi;
- również w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 w salce pod zakrystią spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, która w zeszłym roku rozpoczęła swoje przygotowanie.
4. W sobotę o godz. 5.00 rano z parkingu na ul. Długiej od strony ul. Zegrzyńskiej wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy. W programie Msza święta przed obrazem Czarnej Madonny, Droga Krzyżowa po wałach i zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
5. W najbliższy poniedziałek wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza na spotkanie modlitewne, które odbędzie się po Mszy świętej o godz. 19.00. Początek spotkania w kościele. W bieżącym roku wszystkie spotkania Odnowy będą się odbywać w poniedziałki.
6. We wtorki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 19.00. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów, plecaków szkolnych oraz podręczników. Zapraszamy przedszkolaków i dzieci z klas 0-3 do uczestnictwa w tym obrzędzie z prośbą o uświęcenie nauki i przyborów szkolnych.
8. Od jutra rusza punkt rehabilitacji przy naszej parafii. Będzie czynny w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16.00-18.00. W miarę zapotrzebowania godziny i dni będą rozszerzone. W rehabilitacji będą wykwalifikowani rehabilitanci. Będzie można skorzystać z pola magnetycznego, bioprądów, lasera, soluksu, megatronika, masażu leczniczego i sali ćwiczeń. Możemy w te dni zapisywać się na zabiegi, przynosząc ze sobą skierowanie od lekarza, aby wiedzieć jakie stosować zabiegi. Rehabilitacja mieści się w nowym budynku – Centrum Wsparcia Fizycznego. Zapraszamy.
9. W poniedziałek w godz. 18.00-20.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.
10. W czwartek, 8 września obchodzimy w Kościele święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i 19.00.
11. W przyszłą niedzielę, 11 września, Siostry Loretanki zapraszają na uroczystości odpustowe w Loretto. Program uroczystości na plakacie w gablocie.
12. W sobotę, 10 września, w parku Jana Pawła II w Legionowie w godz. 13.00-17.30 odbędzie się Piknik Rodzinny zorganizowany przez parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Będzie wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie w gablocie.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Dziękujemy za koszenie, grabienie i zamiatanie. W tym tygodniu zapraszamy do pracy w piątek z racji na to, że w sobotę wiele osób wyjeżdża na pielgrzymkę do Częstochowy.