XXIII niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym Kościół w Polsce przeżywa wielką uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów z Markowej, która zginęła w czasie II wojny światowej z rąk Niemców, tylko za to, że pomagała Żydom. Naśladujmy miłość nowych błogosławionych.
2. Także w dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.45 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
4. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przystępować do Komunii świętej rocznicowej.
5. Na środę, na godz. 17.00, do kościoła zapraszamy młodzież, która w naszej parafii wyraża chęć rozpoczęcia cyklu przygotowań do sakramentu bierzmowania.
6. Za tydzień, o godz. 10.25 odbędzie się pierwsza katecheza dla dzieci klas III, które w naszej parafii rozpoczną przygotowania do I Komunii świętej.
7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów, scholi i bielanek w nowym roku formacyjnym.
8. We wtorek, w godz. 17.00-19.00, będzie można skorzystać z darmowych porad prawnika. Porady są udzielane w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
9. W środę, 13 września, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa. Zabierzmy ze sobą świece.
10. Również w środę o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm, właścicieli, pracowników i ich rodzin z Legionowa i okolic, powierzając je opiece Matki Bożej Fatimskiej.
11. W dniu 13 września z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie czynna kancelaria parafialna.
12. W czwartek, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
13. W sobotę grupa parafian udaje się na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6.00, powrót około godz. 20.00. Osoby, które nie uregulowały odpłatności za pielgrzymkę, proszone są do wtorku o uiszczenie odpłatności.
14. Sołtys wsi Stanisławów Drugi zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 14 września o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Stanisławowie Drugim.
15. We wrześniu i październiku panie w wieku 18-75 lat, mogą skorzystać z bezpłatnych badań tarczycy oraz konsultacji lekarskich. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zadanie dofinansowane przez powiat legionowski.
16. Pamiętajmy, że możemy skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych i fizykoterapii. Zabiegi są udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.00. Nie potrzeba skierowania od lekarza. W ofercie fizykoterapii: pole magnetyczne, fala uderzeniowa, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, masaż leczniczy. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na ulotkach wyłożonych na stolikach za ławkami.
17. Po wakacyjnej przerwie powraca nasz parafialny biuletyn „Życie parafii”. Serdecznie dziękujemy Państwu Kalinowskim za wieloletni wkład w powstawanie naszego biuletynu oraz za kontynuowanie w nowym roku tej posługi na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.