XXIII Niedziela Zwykła. 06.09.2020

 • W dniu dzisiejszym, z racji 1 Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 12:30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna oraz możliwość prywatnej adoracji do godziny 18:45.

 • Jutro o godzinie 17:00 w kościele odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci, które wyrażają chęć przystąpienia w naszej parafii do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 • We wtorek, o godzinie 17:00 zebranie dla uczniów klas VIII wraz z rodzicami, którzy pragną w naszej parafii rozpocząć cykl przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a następnie, przyjąć ten Sakrament.

 • W piątek, o godzinie 17:00 w kościele spotkanie z młodzieżą, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 • Przypominamy, że:
  - każdego pierwszego poniedziałku miesiąca w godzinach 17:00 - 19:00 nieodpłatnie przyjmuje psycholog
  - w każdy drugi wtorek miesiąca w godzinach 17:00 - 19:00 nieodpłatnie porad udziela prawnik
  - a w każdy czwarty czwartek miesiąca w godzinach 18:00 - 19:00 również nieodpłatnie przyjmuje logopeda.
  - Wszystkie spotkania odbywają się w budynku Centrum Pomocy Rodzinie mieszczącym się między plebanią a garażem.

 • Komendant Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zwraca uwagę na zagrożenia, które dotykają mieszkańców powiatu legionowskiego. "Policjanci z Komendy Powiatowej w Legionowie w sierpniu br. odnotowali aż 5 przypadków oszustw metodą na policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Sprawcy kontaktują się telefonicznie ze swoją ofiarą podając się za policjanta czy prokuratora i wykorzystując łatwowierność starszych osób, wyłudzają od nich znaczne kwoty pieniędzy"

 • Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w czasie Mszy Świętych oraz nabożeństw a także w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 • W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego w poniedziałek Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia krzyży, które po nabożeństwie będzie można zakupić i powiesić w naszych domach, biurach czy zakładach pracy. Jeżeli mamy wątpliwości odnośnie tego, czy krzyże, które mamy w domach są poświęcone, możemy je przynieść, by zostały poświęcone podczas Mszy Świętej.

 • Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych. A to z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 • Rozpoczynamy nowy rok formacyjny dlatego też, w najbliższą niedzielę, o godzinie 17:00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów, scholi oraz bielanek.

 • W niedzielę, 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 19:00 Msza Święta a po niej Procesja Fatimska połączona z różańcem. Serdecznie zapraszamy!

 • Trwa przebudowa drogi krajowej DK 61 (ulica Zegrzyńska) Od podstaw zbudowano już pas drogowy, którym obecnie odbywa się ruch samochodów ponieważ stary pas jest aktualnie przebudowywany. Między Supermarketem Kaufland a skrzyżowaniem z ul. Strużańską, na wysokości nowego przystanku autobusowego w kierunku Jabłonny zostało usytuowane oznakowane przejście dla pieszych, które będzie docelowe. Już dzisiaj możemy się nim posługiwać w celu dojścia do szkoły, sklepu, autobusu czy kościoła. Prosimy i zachęcamy, by korzystać właśnie z tego oznakowanego przejścia dla pieszych i nie przekraczać jezdni w miejscach przypadkowych niedozwolonych!

 • Ogłoszenie Urzędu Miasta Legionowo "Władze Miasta Legionowo informują, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej www.spisrolny.gov.pl Osoby, które nie maj ą dostępu do internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie miasta. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną." Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 • W przyszłą niedzielę, po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią ponownie rusza nasza kawiarenka. Zapraszamy na kawę, herbatę, pyszną gorąca czekoladę, smakowite ciasta, gofry popcorn i wiele innych smakołyków. Zabierzcie ze sobą dobry humor, my zapewniamy wspaniałą atmosferę!