XXII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu kończymy wakacje. Od września dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny a zarazem nowy rok formacyjny przed przyjęciem sakramentów świętych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek w ramach I piątku miesiąca od godz. 17.30 do 19.30.
2. 1 września obchodzić będziemy 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy tego dnia o bohaterach września 1939 roku a jednocześnie módlmy się o pokój na świecie.
3. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 22.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30 do 19.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację zakończymy o godz. 21.00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i adoracja do godz. 18.30.
4. W piątek o godz. 20.00 w kościele konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu oraz kandydatów na rodziców chrzestnych.
5. W niedzielę na Mszach świętych a zwłaszcza na godz. 11.00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym oraz o siły i wytrwałość dla nauczycieli i wychowawców.
6. Od 5 września pragniemy rozpocząć zabiegi z fizykoterapii w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego. Będzie można skorzystać z masażu, pola magnetycznego, soluksa, lasera, megatronika i innych zabiegów. Zapisy na zabiegi w tym tygodniu:
- 1 września (czwartek) w godz. 15.00–17.00
- 3 września (sobota) w godz. 9.00-11.00
By móc skorzystać z zabiegów należy posiadać skierowanie od lekarza.
7. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta ślubna. Osoby, które uczestniczą w tej Mszy świętej zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00.
8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 10 września. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Radzyminie. Będzie to czas doświadczenia wspólnoty rodzin naszej diecezji oraz uroczyste zakończenie Roku Rodziny Amoris Laetitia. Tego dnia Ruch Światło-Życie będzie przeżywał powakacyjny dzień wspólnoty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośmy o nowe święte małżeństwa. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.