XXII niedziela zwykła

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla osób, które na przełomie września i października udają się na pielgrzymkę do Turcji szlakiem 7 kościołów Apokalipsy i szlakiem św. Pawła. Obecność obowiązkowa.
3. Jutro, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzisiaj na każdej Mszy świętej modlimy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów.
4. Również jutro w parafii św. Jana Kantego, tak jak ogłaszaliśmy dwa tygodnie temu, gościć będzie TV Trwam i Radio Maryja. Uroczystości zaczynają się już o godz. 16.00 a uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
5. W poniedziałek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wotywna o Duchu Świętym. Tego dnia wspólnota Odnowa w Duchu Świętym „Dzieci Maryi” rozpoczyna swój rok formacyjny. Spotkania modlitewne będą odbywać się w poniedziałki po Mszy świętej wieczornej. Pierwsze spotkanie już jutro.
6. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 22.00.
7. W piątek w Kościele obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
8. W przyszłą niedzielę, w Markowej, odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, która w czasie II wojny światowej zginęła z rąk Niemców, za to, że ukrywała i pomagała Żydom. Już od piątku trwamy na modlitwie podczas nowenny, która wprowadza nas w tę uroczystość. Zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.30 przed procesją, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy świętej o godz. 19.00.
9. Fundacja Pasja Życia, z ul. Strużańskiej 2B obok szpitala, od 1 września zaprasza wszystkie kobiety do skorzystania z programu Akademia Rozwoju Kobiety i Rodziny. Jeśli panie czują się zmęczone, przepracowane, niewysłuchane, osamotnione, jeśli brakuje im czasu na samą siebie, swój odpoczynek i rozwój, to mogą skorzystać właśnie z tego programu. Więcej informacji na plakacie.
10. W środę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, którzy pragną aby dziecko w tym roku szkolnym przystąpiło do I Komunii świętej w naszej parafii. Przypominamy, że uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 roku.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.45 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, która w ubiegłym roku szkolnym rozpoczęła przygotowanie do tego sakramentu.
12. 16 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok godz. 20.00. Koszt pielgrzymki wraz ze zwiedzaniem klasztoru Jasnogórskiego to 80 zł przy pełnym obłożeniu autokaru. Zapisy dzisiaj w zakrystii.
13. Przez dwie ostatnie niedziele mogliśmy uczestniczyć w koncertach muzyki poważnej w wykonaniu Pani Doroty Bonisławskiej – naszej organistki. Dziękujemy Pani Dorocie za niebywałą ucztę duchową poprzez właściwy dobór utworów i kunszt wykonania dzieł muzycznych.