XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018r.

 1.  Układ Mszy Świętych i kancelarii parafialnej:  >>TUTAJ<<.

 2.  List Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego:  >>TUTAJ<<.

 3.  Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Po procesji możliwość dalszej adoracji do godz. 18.30. Po procesji w szarych pawilonach zebranie Kół Żywego Różańca.

 4.  Jutro pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Spowiedź po wakacjach dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.30 do 19.30.

 5.  Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta w naszej Parafii odbędzie się w sobotę 18 maja 2019r. Zebranie dla rodziców zainteresowanych uroczystością I-szej Komunii w naszej Parafii w przyszłą niedzielę o godz. 10.20 w kościele.

 6.  Również w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia plecaków i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkich uczniów, a zwłaszcza z klas "O" i "I" szkół podstawowych.

 7.  W tym tygodniu przypada:

   - I-szy czwartek miesiąca - po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 22.00

   - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od 17.30 do 19.30

 8.  W piątek o godz. 17.00 w szarych pawilonach odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Oazowej. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci III klasy szkoły podstawowej i starsze, także z gimnazjum i liceum. 

 9.  W piątek o godz. 20.00 w kościele spotkanie dla rodziców, którzy przygotowują się do chrztu swoich dzieci oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych, którzy mieszkają w naszej Parafii.

 10.  W sobotę obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w polskiej tradycji nazywamy świętem Matki Bożej Siewnej.

 11.  We wrześniu tego roku planowane jest uruchomienie w naszych salach parafialnych zajęć w zakresie zapamiętywania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także szybkiego czytania i koncentracji. Planowane jest także uruchomienie kursu języka angielskiego w terminie późniejszym. Zainteresowanych zapraszamy w sobotę 8 września na godz. 11.30 na spotkanie.

 12.  Od 1 września ulega zmianie urzędowanie naszej kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna tak jak w wakacje, czyli od poniedziałku do środy po ostatniej Mszy świętej oraz w soboty od 9.00 do 10.00 z wyjątkiem świąt i uroczystości.

 13.  Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się spotkanie pt. "A niebo było bezchmurne... 1 września 1939 rok we wspomnieniach mieszkańców Legionowa i okolic. Spotkanie poprowadzi dr Mirosław Pakuła, a fragmenty wspomnień przeczyta Betina Dubiel. Wstęp wolny.

 14.  Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy w czwartki i piątki od 16.00 do 19.00, a w soboty od 9.00 do 14.00. Zadanie jest dofinansowane przez Urząd Miasta.

 15.  W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w sali pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Nabór nowych kandydatów na kolejną edycję przygotowań będzie ogłoszony niebawem.

 16.  Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w szarych pawilonach odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających w październiku na pielgrzymkę do Grecji. Na spotkanie należy przynieść pozostałą część odpłatności za wyjazd.

 17.  Jeszcze dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 19.00 w kościele odbędzie się koncert muzyki poważnej w ramach XIV Przeglądu Muzyki Kościelnej.