XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2019r.

 1.  Wczoraj w godzinach wieczornych kolejna grupa 46 dzieci wróciła z tygodniowego wypoczynku nad morzem. Dziękujemy opiekunom za ich troskę nad dziećmi, a zwłaszcza Panu Bogu i Matce Bożej za opiekę nad całą grupą, zarówno w drodze, jak i podczas pobytu w Darłówku.

 2.  W poniedziałek, 26 sierpnia obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze święte w naszej Parafii na 18.00 i 19.00.

 3.  Wyjątkowo w czwartek, a nie w piątek o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 4.  We wtorek rusza transport darów do naszych rodaków zamieszkałych na Litwie. Zawieziemy 200 kompletnych wyprawek szkolnych dla biedniejszych dzieci zamieszkałych w Kowalczukach, Jałówce k/Wilna i Turmontach na pograniczu litewsko - łotewskim. Do mieszkańców Turmont dodatkowo przekażemy artykuły chemiczne. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w trud zakupu artykułów chemicznych i artykułów papierniczo - piśmienniczych. Nasze Legionowskie Stowarzyszenie Amicus zakupiło plecaki, piórniki i jeszcze inne artykuły. Częściowo w plecaki wsparła na Caritas Polska, za co bardzo dziękujemy.

  Ponad 30 wyprawek trafi do biedniejszych dzieci w Błędostowie, gm. Winnica. W sumie w tym roku wydamy ponad 230 kompletnych wyprawek szkolnych.

 5.  Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na bezpłatne porady w Punkcie Konsultacyjnym prowadzonym przez Fundację Pasja Życia przy ul. Strużańskiej 2 B w Legionowie z zakresu:

  - konsultacji psychologicznych,

  - terapii dla osób uzależnionych i współuzależnionych,

  - psychoterapii dla osób zmagających się z depresją,

  - porad prawnych.

  Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.pasjazycia.org  Zapisy: 509-432-492.

 6.  Policja ponownie odnotowała przypadek oszustów wyłudzających pieniądze od starszych, samotnie mieszkających osób. Tym razem sprawcy kontaktują się telefonicznie ze swoją ofiarą podając się za policjanta i wykorzystując łatwowierność starszych osób wyłudzając od nich znaczne kwoty pieniędzy. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, nigdy nie informuje o prowadzonych działaniach i akcjach. Jeżeli ktoś odebrał taki telefon, to powinien być przekonany, że jest to oszust. Nigdy w takich sytuacja nie przekazujmy pieniędzy, nie działajmy pod presją czasu. Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu i opowiedz o zdarzeniu. Jeżeli podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast powinniśmy powiadomić policję dzwoniąc pon numer 112.

 7.  W ubiegłą niedzielę proszeni byliśmy o złożenie podpisów pod petycją Klubu Sportowego "Spektrum Sportu" o potrzebie istnienia tego typu obiektów, jak hale sportowe, siłownia czy korty tenisowe. Niestety na listach poparcia pojawił się całkiem inny tekst, za co przepraszamy. Od organizatorów otrzymaliśmy maila o tym, co należy zamieścić w ogłoszeniach, a na kartach pojawiło się co innego. Treść maila można zobaczyć w gablocie parafialnej.

  Jest jednak druga sprawa, ponieważ Tygodnik TOiOWO został zaalarmowany o takim zajściu. Kochani, mi jest przykro, że miejscowej prasy nikt nie informuje, że właśnie wysyłamy 230 wyprawek szkolnych, że na wakacje zorganizowane przez naszą Parafię pojechało z Legionowa 138 dzieci, że działa Klub Seniora, że 38 niepełnosprawnych znalazło swoje miejsce, że tworzymy wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. O tym nikt nie doniesie i nie zadzwoni.

 8.  Dnia 8 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Loretto k. Wyszkowa na uroczystości odpustowe. Wyjazd o godz. 8.00, powrót około 16.00. Zapisy w zakrystii. Koszt: 20 zł.

 9.  Za tydzień I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i adoracja do godz. 18.55. Po procesji eucharystycznej zebranie dla Kół Żywego Różańca w salce pod zakrystią.

 10.  Za tydzień, 1 września obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Główne uroczystości w Legionowie odbędą się w Parafii Miłosierdzia Bożego. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a następnie na cmentarzu na kwaterach żołnierskich odbędzie się uroczyste składanie wieńców.

 11.  Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe na naszym kościelnym terenie. Dziękujemy za zamiatanie, nasadzanie krzewów. Bóg zapłać.

 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.