XXI niedziela zwykła

1. Kończy się czas wakacji dla dzieci i szczyt urlopów. W piątek z racji I piątku miesiąca zapraszamy dzieci i dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty po czasie wakacyjnym oraz przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Spowiedź od godz. 17.30 do 19.30.
2. W poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 19.00 będziemy się modlić nabożeństwem do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tak jak czynimy to każdego 28 dnia miesiąca.
3. W środę odbędzie się pielgrzymka autokarowa do sanktuarium Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, do opactwa cystersów w Wąchocku oraz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Wyjazd o godz. 6.30. Kto jeszcze nie opłacił wyjazdu proszę uczynić to do poniedziałku włącznie. Po tym terminie uważać będziemy, że jest rezygnacja z wyjazdu.
4. W piątek 1 września obchodzić będziemy 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W 1939 roku to też był I piątek miesiąca tak jak w tym roku. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie stawili czoło niemieckiemu okupantowi oraz o tych, którzy przez całą okupację walczyli o naszą wolność.
5. W tym tygodniu przypada:
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30 do 19.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godzinie 19:00 i trwać będzie do godziny 21:00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godziny 18:45
6. 3 września, w pierwszą niedzielę września zapraszamy wszystkich członków Kół Żywego różańca z naszej parafii na spotkanie, które odbędzie się po Mszy świętej i procesji w salce pod zakrystią. W celu zweryfikowania liczebności, wskazana obecność obowiązkowa lub obecność w zastępstwie osoby bliskiej. Zapraszamy chętnych do udziału w tej pięknej modlitewnej misji, także mężczyzn do utworzenia koła różańcowego.
7. Od piątku rozpoczynamy, tak jak w całej Polsce, nowennę przed uroczystością beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej. Nowenna będzie w ramach Mszy świętej o godzinie 19:00 i częściowo po Mszy świętej. Nowenna została oparta na ośmiu błogosławieństwach Jezusa. Przez nowennę będziemy poznawać nie tylko przesłanie poszczególnych błogosławieństw, ale również sposób ich realizacji przez rodzinę Ulmów. To dzięki niej staną się dla nas wzorem do naśladowania, a zarazem nauczycielami życia wiarą według Jezusowych błogosławieństw.
8. W piątek o godzinie 20:00 w salce pod zakrystią odbędzie się katecheza przed sakramentem chrztu. Biorą w niej udział rodzice dziecka, chrzestni jeśli są z naszej parafii i kandydaci na rodziców chrzestnych.
9. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na kolejny koncert muzyki organowej w wykonaniu naszej organistki Pani Doroty Bonisławskiej. Zaczynamy o godzinie 20:00.
10. Do poniedziałku rano będzie jeszcze przyczepa, gdzie można złożyć dużego rozmiaru elektrośmieci. Przyczepa znajduje się na górnym parkingu.
11. W przyszłą niedzielę o godzinie 18:00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających na przełomie września i października na pielgrzymkę do Turcji. Obecność obowiązkowa.