XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019r.

  1.  Wakacyjny układ Mszy św., kancelarii, spowiedzi św.: >>TUTAJ<<.

  2.  Dzisiaj kolejna grupa 46 dzieci udaje się na tygodniowy wyjazd nad morze do Darłówka. Dzieciom i opiekunom życzymy dobrej drogi, szczęśliwego pobytu i powrotu do domu. Niech Matka Boża Fatimska i św. Krzysztof opiekują się całą grupą.

  3.  Na podeście scholi są jeszcze wyłożone plecaki na wyprawki szkolne dla polskich dzieci z terenu Litwy. Plecaki będą dostarczone do szkoły św. Jana Bosko i szkoły im. Moniuszki w miejscowości Turmonty na pograniczu Litwy i Łotwy. Plecaki z zawartością przynosimy do kościoła do środy włącznie.

  4.  Do dzisiaj również trwa akcja zbierania art. chemicznych, tj. proszki do prania, płyny, szampony i inne dla Polaków mieszkających w Turmontach na Litwie. Również ta akcja jest przedłużona do środy włącznie.

  5.  Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele klubu sportowego Spektrum Sportu zbierają podpisy poparcia - potrzeby posiadania przez nasze miasto hal sportowych, siłowni i innych obiektów sportowych.

  6.  W czwartek 22 sierpnia kolejne nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00, a następnie na modlitwy do św. Rity, podczas których będą wyczytywane nasze intencje. Róże będzie można kupić pod kościołem.

  7.  Ukończono budynek w którym mieścić się będzie m. in. wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Otwarcie i uruchomienie wypożyczalni planujemy na połowę września. W budynku tym mieścić się będą również poradnie: życia rodzinnego, prawna, logopedyczna, psychologiczna. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w dzieło niesienia pomocy ludziom poprzez udzielanie różnego rodzaju porad to zapraszamy do zakrystii. Budynek mieści się między plebanią, a garażami.

  8.  Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dra Mirosława Pakuły pt. "Kapitan Stefan Pogonowski - fakty i mity." Odczyt będzie dotyczył bitwy z 1920 roku. Wstęp wolny.

  9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.