XVIII niedziela zwykła

1. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Czas wielu rocznic historycznych i pielgrzymek. Zachęcamy do abstynencji od spożywania produktów alkoholowych. Niech to będzie czas zadumy, refleksji i odnowy duchowej naszego narodu.
2. Jutro 1 sierpnia obchodzić będziemy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy tego dnia o naszych bohaterach, którzy podjęli nierówną walkę z myślą o przyszłych pokoleniach.
3. We wtorek w godz. 17.00-19.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie będzie nieodpłatnie przyjmował prawnik.
4. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 22.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30 do 19.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Adorację zakończymy o godz. 21.00.
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45
5. W piątek o godz. 20.00 w kościele konferencja przed sakramentem chrztu. W konferencji biorą udział rodzice dziecka, rodzice chrzestni i kandydaci na rodziców chrzestnych. Jednym z warunków otrzymania zaświadczenia na bycie rodzicem chrzestnym jest uczestnictwo w konferencji.
6. W ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Legionowo jest projekt o nazwie: EKO CMENTARZ w Legionowie.
Projekt zakłada:
- zakup 4 zestawów kontenerów do segregacji odpadów: biodegradowalne, papier, szkło, plastik i metal, odpady zmieszane
- montaż 3 regałów na wymianę zniczy – „zniczodzielnia”
- montaż 4 tablic informacyjnych
- kampanię informacyjną
Głosowanie od 29 lipca do 4 września 2022 roku:
- elektronicznie na stronie https://legionowo.budzet-obywatelski.org/
- osobiście, za pomocą karty do głosowania:
◦ atrium ratusza, ul. Piłsudskiego 41
◦ Poczytalnia, Centrum Komunikacyjne, ul. Kościuszki 8A
◦ filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie, ul. Aleja Róż 1
Głosujemy na projekt nr 4. Głosować mogą również osoby niepełnoletnie.
7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rehabilitację i leczenie Maćka, który cierpi na upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz na autyzm. Maciek potrzebuje stałej długotrwałej opieki, pielęgnacji i systematycznego leczenia.