XVIII niedziela zwykła – święto Przemienienia Pańskiego

1. W tym tygodniu zostaną odprawione Msze święte w intencji rodzin i osób, które budowały ołtarze na uroczystość Bożego Ciała:
- w poniedziałek o godz. 19.00 w intencji budowniczych I ołtarza
- we wtorek o godz. 18.00 w intencji budowniczych II ołtarza
- w czwartek o godz. 19.00 w intencji budowniczych III ołtarza
- w piątek o godz. 19.00 w intencji budowniczych IV ołtarza.

2. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta a po niej odbędzie się procesja fatimska w czasie której modlić się będziemy na różańcu. Intencje do różańca należy złożyć pod ołtarzem przed Mszą świętą.

3. W poniedziałek w godz. 18.00 – 20.00 można skorzystać z darmowych porad psychologa, a we wtorek w godz. 17.00 – 19.00 z porad prawnika. Porady odbywają się w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.

4. Od środy w ramach zabiegów rehabilitacyjnych w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego będzie można skorzystać z zabiegów fali uderzeniowej, które m. in. leczą ostrogi w piętach, tzw. łokieć tenisisty czyli ból ścięgien, ból barku, ból w nadgarstku, uszkodzenia wiązadła rzepki, ból po urazach kończyn i okolice stawu biodrowego i pachwin.

5. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy coroczną akcję „Weź plecak – daj wyprawkę”. Na podeście dla scholi przy ołtarzu wyłożone są plecaki szkolne dla chłopców i dziewczynek, starszych i młodszych. Każdy kto pragnie włączyć się w akcję, zabiera plecak do domu i wypełnia go przyborami szkolnymi (kredki, długopisy, mazaki, piórniki, zeszyty) i przynosi plecak z zawartością do kościoła do 15 sierpnia. Wyprawki szkolne jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego trafią do biedniejszych polskich dzieci z Wileńszczyzny oraz Błędostowa i naszego miasta. Na podeście wyłożyliśmy 120 plecaków, gdy będzie potrzeba to jeszcze dołożymy. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS.

6. We wtorek 15 sierpnia organizowany jest VII Rajd rowerowy z Legionowa do Ossowa szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920. Wyjazd o godz. 6.45 spod legionowskiego ratusza do Ossowa. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki. W Ossowie o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.