XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020r.

  •  W wakacje Msze święte w niedziele o 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 19.00, a w dni powszednie o 18.00 i 19.00.

  • Dzisiaj z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego wczoraj wspominaliśmy w liturgii, po każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych.

  •  W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

  •  W sobotę przypada I-sza sobota miesiąca. Z racji, że tego dnia o godz. 20.00 będzie odprawiona jeszcze Msza Święta ślubna, dlatego nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie odprawione od godz. 15.30 do godz. 16.45. Zaczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą różańcową.

  •  Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i adoracja do godz. 18.30.

  •  Również za tydzień grupa 45 dzieci wyjeżdża na tygodniowy wyjazd wakacyjny do Sumowa k. Sejn. W programie zwiedzanie Białegostoku, Studzienicznej, klasztoru w Wigrach, rejs statkiem po jeziorach, zwiedzanie Wilna, Drusiennik i oczywiście kąpiel w jeziorze. Dzieci wezmą udział we Mszy Świętej o godz. 7.30 i po zapakowaniu bagaży udadzą się w drogę. Życzymy im wielu radości, nawiązywania nowych znajomości, Bożego prowadzenia i opieki Matki bożej Fatimskiej.

  •  Mija pierwszy miesiąc wakacji. Po maleńko trzeba myśleć o nowym roku szkolnym. Za tydzień na podeście scholi będą wyłożone plecaki szkolne, które będzie można zabrać do domu, wypełnić je przyborami szkolnymi i przynieść do kościoła. Plecaki po 15 sierpnia trafią do biedniejszych polskich dzieci zamieszkałych na terenie Litwy - do Kowalczuk, Turmont i Jałówki. W ten sposób weźmiemy kolejny raz udział w akcji "Weź plecak, daj wyprawkę".