XVI niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym grupa 47 dzieci i młodzieży wyjechała na tygodniowy wyjazd wakacyjny na Warmię i Mazury. Życzymy im szczęśliwej drogi i pobytu, niezapomnianych wrażeń oraz opieki św. Krzysztofa i Matki Bożej Fatimskiej.
2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ogłoszony przez papieża Franciszka.
3. W okresie wakacji zapraszamy dzieci do naszej świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-14.00 m.in. na zajęcia sportowe, plastyczne, edukacyjne oraz wspólne wyjazdy. W tym tygodniu, w środę dzieci jadą do Zamku Królewskiego w Warszawie oraz odbędą spacer po Starówce. W przyszłym tygodniu zaplanowany jest rejs statkiem z Warszawy do Serocka. Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.
4. W tym tygodniu we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Pamiętajmy tego dnia o ks. Krzysztofie Gołasiu, pierwszym proboszczu, modląc się dla niego o łaskę zdrowia i siłę w pokonywaniu codziennych doświadczeń. Tego dnia po Mszy świętej o godz. 18.00 i 19.00 będzie można poświęcić pojazdy mechaniczne.
5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenie pojazdów w związku z wtorkowym wspomnieniem św. Krzysztofa.
6. W środę będziemy oddawać cześć świętym Joachimowi i Annie, dziadkom Pana Jezusa. Tego dnia pamiętajmy o osobach starszych, seniorach, zwłaszcza naszych babciach i dziadkach.
7. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Po Mszy będziemy się modlić nabożeństwem do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tak jak czynimy to każdego 28 dnia miesiąca.
8. W sobotę wieczorem z sanktuarium Miłosierdzia Bożego na ul. Żytniej w Warszawie wyruszy piesza pielgrzymka do Ostrówka. Zainteresowanych odsyłamy do plakatu w gablocie.
9. Również w gablocie znajdują się informacje o sierpniowych pielgrzymkach na Jasną Górę.
10. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, gabinetów rehabilitacji i fizykoterapii oraz punktów konsultacyjnych - prawnika, psychologa, poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w gablocie ogłoszeniowej.
11. Jeszcze jedno osobiste ogłoszenie księdza Proboszcza. Zginął kot dachowiec – burasek, który na naszym terenie przy kościele było od 16 lat. Nieraz można go było zobaczyć przy plebanii i przy kościele, bardzo przyjazny, mieszkał na plebanii i przy kościele. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to prosimy o wiadomość. Może ktoś go zabrał do siebie myśląc, że to bezdomny kot, to prosimy o zwrócenie go.
12. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Chętnych zapraszamy w piątek i w sobotę. Zaczynamy o godz. 7.00.