XIV Niedziela zwykła

1. Trwają wakacje. Wiele osób udaje się na urlopy, kolonie, wyjazdy wakacyjne. W tym czasie w kościele Msze święte odprawiamy bez zmian, kancelaria jest czynna również bez zmian. Ze spowiedzi można skorzystać każdego dnia 15 minut przed rozpoczęciem Eucharystii, w niedziele do południa na każdej Mszy świętej, a po południu od godz. 18.30.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 22.00.
3. W sobotę grupa 46 dzieci wraz z opiekunami udaje się na tygodniowy wyjazd do Szklarskiej poręby. O godz. 7.00 będzie odprawiona Msza święta, później pakowanie bagażów i wyjazd. Po drodze zwiedzą Zamek Książ.
4. Od wtorku rozpoczynamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu, po Mszy świętej o godzinie 19.00, z możliwością cichej prywatnej modlitwy do godz. 21.00.
5. Zapraszamy do udziału w tegorocznej XXXIX Praskiej Pielgrzymce Pieszej (Pomocników Maryi Matki Kościoła) na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem”. Jest to jedyna pielgrzymka z naszej diecezji, która udaje się na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzonej w dniu 26 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą świętą 16 sierpnia 2022 w parafii konkatedralnej na Kamionku o godz. 6.00. Zapisy na tegoroczną pielgrzymkę będą odbywały się w budynku parafialnym konkatedry przy ul. Grochowskiej 365 w Warszawie w dniach 7, 14 i 15 sierpnia w godzinach 17.00-19.00. Istnieje również możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa w pielgrzymce przez Internet. Szczegółowe informacje na stronie: www.pielgrzymkapomocnikow.pl i na Facebooku: www.facebook.com/PPPPMMK.
6. Dziękujemy budowniczym III ołtarza na Boże Ciało za przekazanie ofiary na rzecz parafii w wysokości 1035 zł. Bóg zapłać.
7. W ubiegłą niedzielę odbył się Piknik Rodzinny w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i obsługi pikniku. Dziękujemy Urzędowi Miasta z Panem Prezydentem Romanem Smogorzewskim na czele, Warsztatowi Terapii Zajęciowej św. Rity, Klubowi Seniora AMICUS, piekarni Kalinka z Kobyłki, barowi Gruba Kaśka – Pana Michała Margisa, Straży Miejskiej w Legionowie. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w naszej wspólnej radości.
8. W poniedziałek w godz. 18.00-20.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.
9. We wtorek Klub Seniora i inni nasi parafianie udają się na pielgrzymkę do św. Lipki i Wilczego Szańca. Wyjazd o godz. 7.00 a powrót ok. godz. 21.00.