XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2017r.

 1. Przypominamy, że w wakacje kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do czwartku po ostatniej wieczornej Mszy Świętej (ok. 19.30), a spowiedź 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej w dni powszednie. W niedzielę przed wieczorną Mszą Świętą spowiedź od 18.40.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 19.00 w kawiarence pod plebanią kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn zrzeszonych we wspólnocie Rycerzy Św. Jana Pawła II. Zapraszamy także nowych kandydatów do formacji według wskazań papieża.
 3. Legionowskie Stowarzyszenie Amicus w trosce o osoby z ułomnościami fizycznymi, psychicznymi i intelektualnymi od dnia 10 lipca uruchamia punkt konsultacyjny. Osoby niepełnosprawne (dorośli, młodzież i ich rodziny) z powiatu legionowskiego, nowodworskiego i innych powiatów województwa mazowieckiego będą mogły skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych i psychologicznych. Będą mogły również otrzymać informację odnośnie przysługujących im uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej. Porady psychologiczne będą odbywały się we wtorki i środy w godz. 17.00 - 20.00. Porady prawne w poniedziałki, czwartki w godz. 17.00 - 20.00. Z porad w zakresie pomocy technicznej i udostępniania sprzętu rehabilitacyjnego skorzystać można będzie w soboty w godzinach 10.00 - 13.00.
  Zadanie realizowane będzie przy finansowym wsparciu Zarządu Województwa Mazowieckiego.
 4. We wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00.
 5. W czwartek, 13 lipca kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00, a następnie na procesję połączoną z modlitwą różańcową. Tego dnia kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 6. Także w najbliższy czwartek w dniu objawień fatimskich zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 7.30 rano. Tradycyjnie ta Eucharystia będzie sprawowana w intencji wszystkich przedsiębiorców i pracowników z naszego regionu.
 7. Najbliższy piątek to dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu.
 8. W okresie wakacji zapraszamy do naszej świetlicy parafialnej. Czynna jest od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00 w pomieszczeniach naszej kawiarenki parafialnej. W programie m.in. zajęcia sportowe, plastyczne, komputerowe i wiele innych.
 9. Wspólnota "Rodzina Pielgrzymkowa" organizuje grupę z Legionowa i okolic na Paulińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce w naszej lokalnej grupie. Szczegółowe informacje i numery telefonów na plakacie w gablocie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.