XIII Niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbędzie się Piknik Rodzinny. Zapraszamy o 13.30. Będzie wiele atrakcji dla dzieci – dmuchaniec, malowanie twarzy, konkursy i zabawy, wata cukrowa, popcorn, słodkości, grochówka. Nasz piknik rozpoczniemy od poświęcenia rowerów i krótkiej przejażdżki rowerowej. Na pierwszych najmłodszych rowerzystów będą czekać upominki w formie kasków i opasek odblaskowych. Serdecznie zapraszamy.
2. Również dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z prof. Janem Żarynem o roli kościoła we współczesnym świecie. Prof. Jan Żaryn to wybitny polski historyk, który poprzez trafne analizy faktów przybliża prawdę historyczną poszczególnych wydarzeń.
3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 na terenie kościelnym, pan fotograf będzie wydawał filmy i zdjęcia z uroczystości I Komunii świętej.
4. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w kościele zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, lektorów, bielanek i scholi. Zaczniemy wspólną modlitwą do Miłosierdzia Bożego.
5. O godz. 17.00 również dzisiaj w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci które w lipcu wyjeżdżają na wypoczynek do Szklarskiej Poręby.
6. Rozpoczęły się wakacje. Zapraszamy dzieci do skorzystania z naszej świetlicy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. W naszej świetlicy będą zajęcia plastyczne, gry, zabawy, wyjazdy integracyjne. Już w czwartek dzieci pojadą do Hulakula do Warszawy i skorzystają z gry w kręgle oraz z Sali zabaw. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
7. W środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i 19.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na bazylikę św. Piotra w Rzymie. Jest to ogólnoświatowa zbiórka na potrzeby bazyliki.
8. Przed nami w tym tygodniu:
- I piątek miesiąca – spowiedź od 17.30 do 19.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 19.00 i trwać będzie do godz. 21.00
- niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45.
9. We wtorek w budynku Centrum Pomocy Rodzinie w godz. 17.00-18.00 nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
10. W piątek o godz. 20.00 katecheza dla rodziców dzieci przed chrztem dziecka oraz dla rodziców chrzestnych i kandydatów na chrzestnych. Jednym z warunków by otrzymać zgodę na chrzestnego/chrzestną jest również udział w konferencji.
11. Dziękujemy serdecznie przedstawicielom budowniczych ołtarzy na Boże Ciało za przekazanie ofiar na potrzeby kościoła. Twórcy I ołtarza przekazali 500 zł a budowniczowie II ołtarza 600 zł. Bóg zapłać.
12. Dziękujemy Warsztatom Terapii Zajęciowej św. Rity, terapeutom i uczestnikom za nowe nasadzenie kwiatów. Na terenie przybyły nam kwietniki w saniach i w bryczce. Dziękujemy ofiarodawcom tych sprzętów za nieodpłatne przekazanie ich na rzecz naszej parafii.
13. W dniu 5 lipca to jest wtorek organizujemy wyjazd do św. Lipki i Wilczego Szańca. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 21.00. Koszt pielgrzymki z obiadem 50 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii.