XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2017r.

 1. W ubiegłą niedzielę odbył się kolejny, doroczny festyn w naszej Parafii pod hasłem "Na początek lata". Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu:
  - Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i dyrektorowi - panu Zenonowi Durce,
  - Firmie gastronomicznej "Gruba Kaśka" i właścicielom - Katarzynie i Michałowi Margis,
  - Piekarni Kalinka z Kobyłki i panu Jackowi Pastewka,
  - Warsztatowi Terapii Zajęciowej św. Rity,
  - Harcerzom i Harcerkom ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza,
  - Rodzicom ministrantów, scholi i bielanek,
  - Straży Miejskiej, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Legionowa,
  - Panu Jackowi Zawadzie, radnemu naszej dzielnicy,
  - Panu Dariuszowi Czapskiemu i synowi za zorganizowanie potańcówki,
  - Przychodni Wojskowej z ul. Zegrzyńskiej za promocję zdrowia i karetkę wraz z obsługą na czas rajdu rowerowego.
  Dziękujemy wszystkim za udział w naszej wspólnej radości, a Panu Bogu za wspaniałą pogodę.
 2. Dzisiaj o godz. 20.00 w salce pod zakrystią ostatnie spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 3. W piątek o godz. 7.30 rano zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta dla uczestników wyjazdu wakacyjnego do Jarosławca. Po Mszy Świętej pakowanie bagażu i wyjazd. Uczestnikom życzymy dobrej pogody, wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Niech Dobry Bóg prowadzi.
 4. W tym tygodniu przypada:
  - I czwartek miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 22.00.
  - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 17.30.
 5. Od 1 lipca 2017 roku dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Województwa Mazowieckiego działa prowadzona przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus świetlica dla dzieci i młodzieży. W wakacje zajęcia odbywały się od poniedziałku do soboty w godzinach 14.00 - 17.00, a teraz, gdy rozpoczął się czas szkoły świetlica otwiera swe podwoje od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 16.00. W czasie zajęć świetlicowych młodzi ludzie obok radości z wolnego czasu (wakacji) mogli i mogą uczestniczyć w specjalnym bloku mającym na celu pomoc w nauce, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień, rozwijaniu kultury osobistej, poprawie sprawności fizycznej. Dzieci mają zapewnioną fachową opiekę, dożywianie i uczestniczą w wyjazdach integracyjnych na basen, do kina czy nad polskie morze.
 6. W piątek w kościele o godz. 20.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu dziecka. W konferencji zobowiązani są wziąć udział i ci, którzy są z naszej Parafii, a będą chrzestnymi w Parafii chrztu dziecka.
 7. W przyszłą niedzielę, 9 lipca po Mszy Świętej o godz. 19.00 kolejne spotkanie formacyjne dla Rycerzy Zakonu Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy chętnych mężczyzn do formacji duchowej według wskazań papieża.
 8. Przypominamy, że w wakacje kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do czwartku po ostatniej wieczornej Mszy Świętej (ok. 19.30), a spowiedź 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej w dni powszednie. Tak samo w niedzielę przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 19.00.
 9. Dnia 8 lipca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ratusza odbędzie się koncert charytatywny "Dla Franka". Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Nasza Parafia w trosce o osoby starsze, schorowane, niedołężne pragnie zorganizować grupę wolontariuszy, którzy swój własny czas poświęcą dla dobra innych potrzebujących ludzi. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Pragnieniem naszym jest zebranie około 20 osób - wolontariuszy. Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.