XII niedziela zwykła

Dzisiejsza niedziela to obchodzony 23 czerwca Dzień Ojca a także 19 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu naszej diecezji i o wszystkich ojcach.
1. W czwartek grupa 50 osób udała się na pielgrzymkę na Suwalszczyznę i Litwę. Życzymy im wielu pozytywnych wrażeń, opieki Matki Bożej i szczęśliwego powrotu do domu.
2. W piątek dzieci i młodzież zakończyli rok szkolny. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro minionego roku i prosimy o dobry czas wakacji.
3. Już od jutra, przez cały czas wakacji, od poniedziałku do piątku, w godz. 09.00-14.00 zapraszamy do naszej świetlicy parafialnej. Będą wyjazdy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, dmuchańce, prace plastyczne i wiele dobrej zabawy.
4. W środę, w godz. 10.00-14.00 na naszym terenie parafialnym będzie organizowana przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS i Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity – Piknik Integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami. Będą zabawy sportowe, quizy wiedzy i quizy muzyczne. Będą oczywiście nagrody.
5. W czwartek, w budynku Centrum wsparcia fizycznego, w godz. 18.00-19.00 będzie można skorzystać z darmowych porad logopedy szkolnego.
6. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, a po nabożeństwie czerwcowym będziemy modlić się, jak każdego 28 dnia miesiąca, o wstawiennictwo bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
7. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela
- w piątek – wspomnienie św. Ireneusza
- w sobotę – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, tego dnia zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00. Ofiary składane tego dnia na tacę, będą przeznaczone na bazylikę św. Piotra w Rzymie.
8. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Wieczór uwielbienia z Maryją. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 19.00 a następnie będzie czas modlitwy, czuwania i uwielbienia. Będziemy się modlić słowami Pisma Świętego i śpiewem. Będzie też czas modlitwy w ciszy. Wieczór uwielbienia jest przygotowany przez wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym naszej parafii.
9. Z okazji dorocznego święta patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego, parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie zaprasza 6 lipca na pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 08.00. W Choszczówce będzie odprawiona Eucharystia i możliwość zwiedzania.